Černý čaj z jižní Tanzanie, sáčky 40 x 2 g

Kód: EZ850159
Bez lepku Vegan
90 Kč 78 Kč bez DPH 113 Kč / 100 g
Skladem (5 ks)

Bohatý černý čaj s tmavě načervenalým nálevem z vysočiny regionu Rungwe na jihu Tanzanie. Výtečný s mlékem ke snídani ve velkém balení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bohatý černý čaj se silnou zemitou chutí a tmavým, načervenalým nálevem ze svahů hory Rungwe v jižní Tanzanii. Právě tam čajovníky nachází to zvláštní klima, které potřebují ke svému růstu. Drobní pěstitelé organizace RSTGA se o své čajovníky pečlivě starají, ručně sklízí a čajové lístky zpracovávají v nedaleké továrně, na jejíž chodu se sami podílí. Čaj je tedy kompletně zpracován přímo v Tanzanii nedaleko místa pěstování, do jednotlivých nálevových sáčků se pak plní v Rakousku.

Silný černý čaj vhodný s mlékem ke snídani. Velké balení 40 nálevových sáčků, jednotlivě balených. 

Černý čaj od fair trade producentů RSTGA z Tanzanie

Členové Sdružení malých pěstitelů čaje Rungwe (Rungwe Smallholders Tea Growers Association - RSTGA) žijí v regionu Rungwe v jižní Tanzanii a kromě čaje pěstují i další zemědělské produkty jako jsou banány, brambory, fazole a jinou zeleninu. Celkově organizace sdružuje kolem 15 000 aktivních a demokraticky organizovaných členů ze 118 různých vesnic v okolí hory Rungwe, z nichž každá má vlastní vesnický výbor, tzv. Village Tea Committee, který ji zastupuje na shromážděních. 

RSTGA je nezisková organizace, která na počátku tisíciletí spolu s partnery převzala churavějící čajovou továrnu a za následujících 14 let zvýšila její produkci na sedminásobek. V roce 2001 získala certifikaci Fairtrade a díky jejím sociálním prémiím mimo jiné postavila hygienickou stanici, spolufinancovala základní a střední školu a zahájila projekt na chov prasat. Tři farmáři dostali každý tři prasata. Tři jejich selata pak museli dát dalším farmářům a dnes se v okolí chová na 3000 prasat, což pro mnohé znamená další významný příjem.

Díky fairtradovým příplatkům vznikla také šlechtitelská stanice pro čajovníky. Zemědělci sazenice využívají k zaplnění mezer na svých pozemcích, zvýšení výnosů i obnovu rostlin. Mezi další projekty patří kompostárny, chov včel nebo informační stanice, která přes rádio, SMS či tisk šíří informace o pěstování čajovníků i pravidelných schůzkách a školeních.
 

 

Příprava: sáček v šálku zalijte vroucí vodou a nechte 3-5 min. vyluhovat. Ideální s mlékem třeba ke snídani.

Složení: černý čaj 100 %.

Doplňkové parametry

Kategorie: Černý čaj porcovaný
Hmotnost: 0.14 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 80 g
Vegan: ano
Fairtrade: Certifikace Fairtrade

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: