Betlém se třemi králi z keramiky z Peru, 5 cm

Kód: EZ02584
299 Kč 299 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Roztomilý keramický betlém ručně vyrobený v Peru s 8 postavami včetně tří králů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malý, ale o to roztomilejší a skladný keramický betlém, který se vejde i pod malý vánoční stromeček či na jiná místa s omezeným prostorem. Zahrnuje celkem 8 postav - Svatou rodinu, Tři krále a dvě lamy - které si můžete rozmístit dle svého uvážení a vždy jinak. Ručně vyrobené v Peru z keramiky. Výška lidských postav je cca 5 cm.

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Ručně vyrobena v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel pod hranicí národní chudoby. Obzvláště chudá je venkovská populace, která se věnuje zejména zemědělství. A právě s těmito znevýhodněnými producenty pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), jehož předchůdce AIP (Artesanía Intercomunal del Perú) byl založen již v roce 1983. 
Výrobky jsou vyváženy speciálně založenou organizací Intercrafts Peru Sac (založena 2002), kterou tvoří přibližně 10 zaměstnanců. Do projektu je však zapojeno více než 300 rodin ze 20 různých komunit, 70 % tvoří ženy, většinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cílem projektu je ukončit závislost na vykořisťujících překupnících, otevřít nové trhy, zachovat identitu místních lidí a jejich kulturu a zlepšit příjmy řemeslníků. Důležitá rozhodnutí jsou přijímána společně na výroční valné hromadě, které se účastní dva zástupci z každé skupiny producentů dle pravidel Fair Trade. Vedle školení, výcviku, účetnické podpory apod. nabízí projekt CIAP svým členům také mikro úvěry na rozjezd a zlepšení jejich produkce.

Výška stojících postav cca 5 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané betlémy
Hmotnost: 0.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: