Hliněný betlém z Peru, bílý, 11 cm

Kód: EL443502
629 Kč 520 Kč bez DPH 629 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Nádherný bílý keramický betlém ručně vyrobený v Peru s 9 postavami Svaté rodiny, Tří králů, zvířat a anděla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádherný keramický betlém v nevšední bílé barvě, jehož každá postava je samostatně stojící. Díky bílé barvě spolu postavy působí až nebesky. Zahrnuje celkem 9 postav - Svatou rodinu, Tři Krále, anděla a 2 zvířátka. Rozmístění jednotlivých postav betlému je ale čistě na vašem uvážení a může to být pokaždé jinak. Ručně vyrobený v Peru z hlíny (keramiky).

Ruční práce - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Výška dospělých lidských postav je cca 11 cm.

Ručně vyrobena v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel pod hranicí národní chudoby. Obzvláště chudá je venkovská populace, která se věnuje zejména zemědělství. A právě s těmito znevýhodněnými producenty pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), jehož předchůdce AIP (Artesanía Intercomunal del Perú) byl založen již v roce 1983. 
Výrobky jsou vyváženy speciálně založenou organizací Intercrafts Peru Sac (založena 2002), kterou tvoří přibližně 10 zaměstnanců. Do projektu je však zapojeno více než 300 rodin ze 20 různých komunit, 70 % tvoří ženy, většinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cílem projektu je ukončit závislost na vykořisťujících překupnících, otevřít nové trhy, zachovat identitu místních lidí a jejich kulturu a zlepšit příjmy řemeslníků. Důležitá rozhodnutí jsou přijímána společně na výroční valné hromadě, které se účastní dva zástupci z každé skupiny producentů dle pravidel Fair Trade. Vedle školení, výcviku, účetnické podpory apod. nabízí projekt CIAP svým členům také mikro úvěry na rozjezd a zlepšení jejich produkce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané betlémy
Hmotnost: 0.4 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: