Kompostovatelné kávové kapsle Kolumbie s nulovým odpadem, 10 ks (pro Nespresso®)

Kód: LO121457
Akce
148 Kč –42 %
Fair trade kompostovatelné kávové kapsle Kolumbie Lobodis s nulovým odpadem, 10 ks, Nespresso
148 Kč –42 % 86 Kč 75 Kč bez DPH 172 Kč / 100 g
Vyprodáno

Zcela výjimečná kávová kapsle z čistě rostlinných materiálů se skutečně nulovým odpadem plná výběrové 100% arabiky s dokonale vyváženou chutí a medovým aroma. Min. trvanlivost do 31.3.2022.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důvodem slevy je datum minimální trvanlivosti do 31.3.2022.

Výjimečná fair trade káva arabika s dokonale vyváženou chutí. Právě rovnováha totiž nejlépe charakterizuje chuť této kávy vypěstované na sopečné půdě. Káva má střední tělo, intenzitu 7 z 12, a její lehce pikantní tóny tvoří dokonalou harmonii se sladkou vůní medu. Medové tóny zároveň vyvažují jemnou aciditu a vytváří skutečně lahodnou kávu, která osloví i náročné pijáky kávy. Nosem ucítíte diskrétní vůni a na patře v ústech obdivuhodnou kulatost chuti. Ať už při snídani či kdykoli během dne jemně probudí vaše smysly a zpříjemní vám tu cennou chvilku na kávu.

Káva pochází z výšky 1200-1800 m n. m. v horách regionu Huila, kde roste ta nejlepší káva v celé Kolumbii. Místní lidé ji ručně sklízí, zpracovávají mokrou cestou a následně i ručně selektují. Pražírna Lobodis pak kávu ve Francii pečlivě praží asi 20 minut při průměrné teplotě 230 °C na světle hnědou barvu připomínající mnišský hábit.

Fair trade káva ze sopečného regionu Huila

Kolumbie fascinuje asi stejně, jako vzbuzuje strach. Z pohledu biologické rozmanitosti, přírodních a zemědělských zdrojů jde o jednu z nejbohatších zemí planety. Má za sebou však také dlouhá desetiletí války s drogovými kartely, která znamenala statisíce obětí, a ještě v roce 2012 měla nejvyšší počet vnitřně vysídlených lidí na světě. Kolumbie produkuje výhradně arabiku a je jejím druhým největším producentem na světě. Po centrálně řízeném úspěšném programu výsadby kávovníků rezistentních vůči kávové rzi je nyní hlavním cílem kávového průmyslu zvýšit produktivitu farem.

V regionu Hulia na jihozápadě Kolumbie se rodí Cordillera Oriental neboli Východní Kordillery, pramení zde řeka Magdalena (Yuma), největší kolumbijská řeka, a najdete zde také nejvyšší sopku Kolumbie, aktivní Nevado del Huila (5365 m). Vulkán se nachází ve starší kaldeře s průměrem asi 10 km a jeho vrchol je permanentně pokryt ledem. Probíhá zde tisíce malých seismických událostí a zvýšená aktivita, menší exploze a několik bahnotoků přinutilo úřady v dubnu 2007 k evakuaci měst podél řek v blízkosti sopky. V roce 1985 totiž severně odtud erupce jiného vulkánu zabila více než 25 000 lidí a zničila město Armero.

Vyvážená fair trade káva od pěstitelů z malých družstev

Tuto kávu pěstují drobní zemědělci zejména ze sdružení Asprotimana, jejichž vysokou kvalitu kávy uznává mnoho profesionálů. Jeho 107 členů je velmi citlivých na problémy spojené s ochranou zdrojů a vysazují zejména banánovníky jako stínové stromy a ochranu půdy před erozí. 340 členů kooperativy Red ECOLSIERRA pracuje na úpatí pohoří Sierra Nevada de Santa Marta už po generace. Jejich závazek pěstovat kávu dle zásad ekologického zemědělství a věnovat se ochraně místního ekosystému je v Kolumbii neobvyklý historický moment. Družstvo Asoata tvoří 92 drobných farmářů z obce Planadas v departementu Tolima, který je známý svým mikroklimatem a vulkanickou půdou bohatou na minerály.

Kávová kapsle, která splní vaše očekávání

Inovativní kapsle s nulovým odpadem šetrná k životnímu prostředí. Je kompletně vyrobená z čistě rostlinných materiálů z obnovitelných zdrojů a je ze 100 % rozložitelná během 3 měsíců kompostování. Unikátní kapsle, která boří i ty nejpřísnější ekologické normy a zvyšuje laťku na celých 100 %.

Výjimečná Fairtrade káva v unikátní kapsli, která posouvá vrchol v odpovědné a přitom snadné přípravě kávy a minimalizaci zátěže životního prostředí; či chcete-li, vaší ekologické stopy. Kompatibilní s Nespresso® kávovary. Vyrobeno ve Francii, od vývoje přes výrobu kapsle až po pražení a balení kávy.

Unikátní bio kávová kapsle s nulovým odpadem

Lobodis se na celých 5 let výzkumu a vývoje spojil s francouzskou společností PME, která se specializuje na výrobu ekologických obalů, a dokázal vyvinout kapsli vyrobenou výhradně jen z rostlin a obilovin (kapsle i víčko), zaručeně bez GMO, hliníku či plastu. Celá kapsle se ze 100 % vyrábí z obnovitelných surovin.

Díky tomu se také při kompostování ze 100 % do 3 měsíců kompletně rozloží a to bez zbytků toxických látek, těžkých kovů i fluoru.
Kávové kapsle jiných značek na našem trhu, třebaže kompostovatelné a třeba i se 4* certifikací OK biobased, nebývají vyrobené výhradně z obnovitelných zdrojů. Základem kapslí totiž zůstává polyester, syntetický plast vyráběný z ropy. Naše kávové kapsle Lobodis však znamenají průlom a laťku podílu vstupních rostlinných surovin posouvají na celých 100 %. Toto je kapsle, která teprve zavádí termín nulového odpadu. Kompletně z rostlin, kompletně rozložitelná.

Je nám proto velkou ctí zastupovat právě značku, pro kterou jsou i nepřísnější normy nedostatečné a vyžaduje víc. Značku, pro kterou je samozřejmý 100% férový přístup k pěstitelům kávy, její kvalitě a zpracování, a také životnímu prostředí. Takto zní tón vývoje, takto se chová společnost, které udává krok ve svém oboru.

Kávová kapsle, pro kterou nestačí certifikace

Označení OK biobased uděluje belgická certifikační organizace TÜV AUSTRIA, která dle podílu vstupních surovin z obnovitelných zdrojů přiděluje počet hvězdiček: 1 hvězdička = 20-40 %, 2 hvězdičky = 40-60 %, 3 hvězdičky 60-80 % a 4 hvězdičky = více jak 80 %. Lobodis šel ale použitím 100 % obnovitelných materiálů dále, až na hranu možného.

Logo OK compost pak dokládá, že kapsle je z alespoň 90 % biologicky odbouratelná. Lobodis jde však i v tomto o krok dále a garantuje 100% kompostovatelnost bez škodlivých látek a zbytků těžkých kovů (nulový obsah těžkých kovů a fluoru je také nad požadavky normy).
Ekologická norma EN 13432 garantuje celkovou biodegradaci za 3 měsíce průmyslového kompostování. Je na místě férově upozornit, že norma počítá skutečně s průmyslovým zpracováním, což ne každý obchodník přiznává a láká na snadné získání domácího kompostu. My jsme si tohoto omezení vědomi a doporučujeme prázdné kapsle odkládat spíše do obecních sběrných nádob na bio odpad či sběrných dvorů a kompostáren. I pokud kapsle skončí ve spalovně, neprodukuje žádné toxické plyny.


Závazek odpovědné spotřeby

Nepoužívejte, prosím, běžné kávové kapsle. Váží totiž více, než samotná káva uvnitř! Vyprodukujete tak víc (jednorázového) plastového a hliníkového odpadu, než kolik suroviny vlastně použijete. Představte si, že byste si koupili 1 kg mouky v sáčku, který by vážil 1,032 kg (zhruba v tomto poměru je to u běžných kapslí). To přece nedává smysl. Tyto kapsle však váží jen 2,7 g (plus 5 g kávy uvnitř).

Nezapomínejme, že každé gesto se počítá. Přechodem k odpovědnější spotřebě přispíváme k ochraně naší planety. Nechceme ignorovat dopad konzumace kávových kapslí na naše životní prostředí a zde je naše odpověď. Jiné kapsle jsme ani nenabízeli a i do budoucna slibujeme, že 100 % je pro nás minimum.Příprava: použijte 1 kapsli na 1 šálek kávy v Nespresso® kompatibilním kávovaru na kapsle a čerstvou, nejlépe filtrovanou čistou vodu. Na ristretto nastavte 25 ml vody, na espresso 40 ml vody a na lungo 110 ml vody.

Nespresso® je ochranná známka třetí osoby a není v žádném spojení s Fair Trade Centrum s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade kompostovatelné kávové kapsle s nulovým odpadem, Nespresso® kompatibilní
Hmotnost: 0.091 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Vegan: ano
Fairtrade: Certifikace Fairtrade
Lobodis: Fair trade garance Lobodis
Obal: Obal z rostlinných materiálů
Kompost: Kompostovatelný obal

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení