Bio kompostovatelné kávové kapsle Bolívie s nulovým odpadem, 10 ks (pro Nespresso®)

Kód: LO121419
Akce Bez lepku Vegan Bio
153 Kč –50 %
Fair trade kompostovatelné bio kávové kapsle Bolivie Lobodis s nulovým odpadem, 10 ks, Nespresso
153 Kč –50 % 76 Kč 66 Kč bez DPH 152 Kč / 100 g
Vyprodáno

Zcela výjimečná kávová kapsle z rostlinných materiálů s nulovým odpadem plná výběrové 100% arabiky z Bolívie z podhůří And, které přechází do amazonského pralesa. Min. trvanlivost do 28.2.2022.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důvodem slevy je datum minimální trvanlivosti do 28.2.2022.

Sametová harmonická fair trade bio káva arabika s aromatickými tóny sušeného ovoce a karamelu. Drobní farmáři ji pěstují v nadmořských výškách 1200-2000 m n. m. v provincii Caranavi v regionu Yungas, severně od La Paz v Bolívii. Tato oblast se nachází mezi amazonským deštným pralesem a vysokými štíty And, a nabízí tak teplé a vlhké klima, tak vhodné pro místní kávovníky.

Oblast Yungas má obrovský klimatický a biologický potenciál a pěstuje se zde 95 % bolívijské kávy určené k exportu. Bolívie byla ještě před nemnoha lety považována za výrobce jen průměrné kávy, ale právě toto místo umožnilo přeorientovat celý sektor na nabídku kvality a dnes je po celém světě uznávána pro svou jedinečnou jemnou chuť. A to přesto, že je jen velmi malým producentem kávy (asi 1560 tun v roce 2017). Ovšem zůstává jednou z nejchudších latinskoamerických zemí a 3. největším producentem koky na světě.

Tuto kávu ručně sklízí, třídí a mokrou cestou zpracovávají drobní zemědělci ze 6 velmi malých družstev. Důležitým partnerem je družstvo Villa Oriente, založené v roce 1997 a sdružující 131 rodin. Právě ony daly této kávě kdysi jméno, když se Lobodis stal vůbec prvním importérem bio a fair trade kávy z této oblasti. Dnes dle fairtradových pravidel spolupracuje i s družstvy Antofagasta (73 rodin), Ciapec (1000 členů), Coraca (59 rodin), Illampu (58 členů) a San Juan (44 rodin). Káva tak reflektuje pestrost samotné Bolívie. Vždyť 59 % jejích obyvatel tvoří indiáni a 30 % mesticové, tedy lidé smíšeného původu. Úředními jazyky jsou nejpoužívanější španělština, kečujština, ajmarština, guaraníjština a hlavně ještě 31 různých indiánských jazyků.

Kávová kapsle, která splní vaše očekávání
Inovativní kapsle s nulovým odpadem šetrná k životnímu prostředí. Je kompletně vyrobená z čistě rostlinných materiálů z obnovitelných zdrojů a je ze 100 % rozložitelná během 3 měsíců kompostování. Unikátní kapsle, která boří i ty nejpřísnější ekologické normy a zvyšuje laťku na celých 100 %.

Výjimečná Fairtrade a bio káva v unikátní kapsli, která posouvá vrchol v odpovědné a přitom snadné přípravě kávy a minimalizaci zátěže životního prostředí; či chcete-li, vaší ekologické stopy. Kompatibilní s Nespresso® kávovary. Vyrobeno ve Francii, od vývoje přes výrobu kapsle až po pražení a balení kávy.

Unikátní bio kávová kapsle s nulovým odpadem

Lobodis se na celých 5 let výzkumu a vývoje spojil s francouzskou společností PME, která se specializuje na výrobu ekologických obalů, a dokázal vyvinout kapsli vyrobenou výhradně jen z rostlin a obilovin (kapsle i víčko), zaručeně bez GMO, hliníku či plastu. Celá kapsle se ze 100 % vyrábí z obnovitelných surovin.

Díky tomu se také při kompostování ze 100 % do 3 měsíců kompletně rozloží a to bez zbytků toxických látek, těžkých kovů i fluoru.
Kávové kapsle jiných značek na našem trhu, třebaže kompostovatelné a třeba i se 4* certifikací OK biobased, nebývají vyrobené výhradně z obnovitelných zdrojů. Základem kapslí totiž zůstává polyester, syntetický plast vyráběný z ropy. Naše kávové kapsle Lobodis však znamenají průlom a laťku podílu vstupních rostlinných surovin posouvají na celých 100 %. Toto je kapsle, která teprve zavádí termín nulového odpadu. Kompletně z rostlin, kompletně rozložitelná.

Je nám proto velkou ctí zastupovat právě značku, pro kterou jsou i nepřísnější normy nedostatečné a vyžaduje víc. Značku, pro kterou je samozřejmý 100% férový přístup k pěstitelům kávy, její kvalitě a zpracování, a také životnímu prostředí. Takto zní tón vývoje, takto se chová společnost, které udává krok ve svém oboru.

Kávová kapsle, pro kterou nestačí certifikace

Označení OK biobased uděluje belgická certifikační organizace TÜV AUSTRIA, která dle podílu vstupních surovin z obnovitelných zdrojů přiděluje počet hvězdiček: 1 hvězdička = 20-40 %, 2 hvězdičky = 40-60 %, 3 hvězdičky 60-80 % a 4 hvězdičky = více jak 80 %. Lobodis šel ale použitím 100 % obnovitelných materiálů dále, až na hranu možného.

Logo OK compost pak dokládá, že kapsle je z alespoň 90 % biologicky odbouratelná. Lobodis jde však i v tomto o krok dále a garantuje 100% kompostovatelnost bez škodlivých látek a zbytků těžkých kovů (nulový obsah těžkých kovů a fluoru je také nad požadavky normy).
Ekologická norma EN 13432 garantuje celkovou biodegradaci za 3 měsíce průmyslového kompostování. Je na místě férově upozornit, že norma počítá skutečně s průmyslovým zpracováním, což ne každý obchodník přiznává a láká na snadné získání domácího kompostu. My jsme si tohoto omezení vědomi a doporučujeme prázdné kapsle odkládat spíše do obecních sběrných nádob na bio odpad či sběrných dvorů a kompostáren. I pokud kapsle skončí ve spalovně, neprodukuje žádné toxické plyny.


Závazek odpovědné spotřeby

Nepoužívejte, prosím, běžné kávové kapsle. Váží totiž více, než samotná káva uvnitř! Vyprodukujete tak víc (jednorázového) plastového a hliníkového odpadu, než kolik suroviny vlastně použijete. Představte si, že byste si koupili 1 kg mouky v sáčku, který by vážil 1,032 kg (zhruba v tomto poměru je to u běžných kapslí). To přece nedává smysl. Tyto kapsle však váží jen 2,7 g (plus 5 g kávy uvnitř).

Nezapomínejme, že každé gesto se počítá. Přechodem k odpovědnější spotřebě přispíváme k ochraně naší planety. Nechceme ignorovat dopad konzumace kávových kapslí na naše životní prostředí a zde je naše odpověď. Jiné kapsle jsme ani nenabízeli a i do budoucna slibujeme, že 100 % je pro nás minimum.Příprava: použijte 1 kapsli na 1 šálek kávy v Nespresso® kompatibilním kávovaru na kapsle a čerstvou, nejlépe filtrovanou čistou vodu. Na ristretto nastavte 25 ml vody, na espresso 40 ml vody a na lungo 110 ml vody.

Nespresso® je ochranná známka třetí osoby a není v žádném spojení s Fair Trade Centrum s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade kompostovatelné kávové kapsle s nulovým odpadem, Nespresso® kompatibilní
Hmotnost: 0.091 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 50 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Lobodis: Fair trade garance Lobodis
Fairtrade: Certifikace Fairtrade
Obal: Obal z rostlinných materiálů
Kompost: Kompostovatelný obal

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: