Bio kompostovatelné kávové kapsle Karibik s nulovým odpadem, 10 ks (pro Nespresso®)

Kód: LO121426
Akce Bez lepku Vegan Bio
149 Kč –48 %
Fairtrade bio kompostovatelné kávové kapsle Karibik s nulovým odpadem pro Nespresso
149 Kč –48 % 78 Kč 68 Kč bez DPH 156 Kč / 100 g
Skladem (2 ks)

Zcela výjimečná kávová kapsle z čistě rostlinných materiálů se skutečně nulovým odpadem plná výběrové 100% arabiky z vod Karibiku z Dominikánské republiky a Haiti. Min. trvanlivost do 31.1.2022.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důvodem slevy je datum minimální trvanlivosti do 31.1.2022.

Vyvážená fair trade bio káva arabika pěstovaná na sopečné půdě karibské pánve v nadmořských výškách 900-1700 m n. m. Neobvyklá harmonická kombinace nadmořské výšky, místních klimatických podmínek a vlastností půdy umožňuje uzrát jemné a komplexní kávě s aromatickými tóny vanilky a dřeva. Jde přitom o poměrně silnou kávu a není divu, že se Karibik stal již v 18. století hlavní produkční oblastí kávy a získal věhlas po celém světě.

Kávu pěstují, ručně sklízí i třídí a tzv. mokrou cestou promývají a suší drobní zemědělci z federace FEDECARES (Federación de Caficultores de la Región Sur) na jihozápadě Dominikánské republiky. Toto "sdružení pro svobodu" vzniklo v roce 1985 po 30 letech diktatury a 12 letech "transformace" a má dnes na 6500 členů. Díky projektu Cafe Femenino, který zahájila ředitelka společnosti Maria Isabel Balbuena, zde ženy hrají zásadní roli. Z rolnic se stávají skutečně podnikatelky a vydělané peníze používají pro studium členů rodiny. Rozhodly se vytvořit také další zdroje příjmu a chovají krávy, kozy a ovce.

Všichni kávu pěstují ve stínu větších stromů v odlehlých venkovských oblastech, které nejsou snadno dostupné, ale jsou ideální pro pěstování kvalitní kávy. Budoucnost ostrova Hispaniola je ale spjata s lidmi oběma národů, kteří ho obývají - Dominikánské republiky na východě a Haiti na západě. Např. Mezinárodní fond pro rozvoj zemědělství (IFAD) proto rád podporuje udržitelná řešení, která rozvíjí venkov obou sousedů zároveň.

Stojí také za zmínku, že káva z Haiti je jakýmsi rodinným stříbrem pražírny Lobodis. Právě ta byla totiž vůbec první fair trade kávou, kterou Lobodis uvedl na francouzský trh a posléze i do dalších zemí. Proto se také tato káva jmenovala Calinda, což je starobylý válečnický tanec haitských bojovníků. I dnes tvoří tuto karibskou kávu také zrnka od pěstitelů COOPACVOD, družstva založeného v roce 1976 z iniciativy asi 30 různých zpracovatelů kávy na Haiti. Dnes už více než 1700 členů obhospodařuje své zahrady ve vlhké horské oblasti Dondonu a svou produkci vyváží do celého světa z Cap Haitien, odkud máme také kakao v mléčné čokoládě Millésime Chocolat.

Kávová kapsle, která splní vaše očekávání
Inovativní kapsle s nulovým odpadem šetrná k životnímu prostředí. Je kompletně vyrobená z čistě rostlinných materiálů z obnovitelných zdrojů a je ze 100 % rozložitelná během 3 měsíců kompostování. Unikátní kapsle, která boří i ty nejpřísnější ekologické normy a zvyšuje laťku na celých 100 %.

Výjimečná Fairtrade a bio káva v unikátní kapsli, která posouvá vrchol v odpovědné a přitom snadné přípravě kávy a minimalizaci zátěže životního prostředí; či chcete-li, vaší ekologické stopy. Kompatibilní s Nespresso® kávovary. Vyrobeno ve Francii, od vývoje přes výrobu kapsle až po pražení a balení kávy.

Unikátní bio kávová kapsle s nulovým odpadem

Lobodis se na celých 5 let výzkumu a vývoje spojil s francouzskou společností PME, která se specializuje na výrobu ekologických obalů, a dokázal vyvinout kapsli vyrobenou výhradně jen z rostlin a obilovin (kapsle i víčko), zaručeně bez GMO, hliníku či plastu. Celá kapsle se ze 100 % vyrábí z obnovitelných surovin.

Díky tomu se také při kompostování ze 100 % do 3 měsíců kompletně rozloží a to bez zbytků toxických látek, těžkých kovů i fluoru.
Kávové kapsle jiných značek na našem trhu, třebaže kompostovatelné a třeba i se 4* certifikací OK biobased, nebývají vyrobené výhradně z obnovitelných zdrojů. Základem kapslí totiž zůstává polyester, syntetický plast vyráběný z ropy. Naše kávové kapsle Lobodis však znamenají průlom a laťku podílu vstupních rostlinných surovin posouvají na celých 100 %. Toto je kapsle, která teprve zavádí termín nulového odpadu. Kompletně z rostlin, kompletně rozložitelná.

Je nám proto velkou ctí zastupovat právě značku, pro kterou jsou i nepřísnější normy nedostatečné a vyžaduje víc. Značku, pro kterou je samozřejmý 100% férový přístup k pěstitelům kávy, její kvalitě a zpracování, a také životnímu prostředí. Takto zní tón vývoje, takto se chová společnost, které udává krok ve svém oboru.

Kávová kapsle, pro kterou nestačí certifikace

Označení OK biobased uděluje belgická certifikační organizace TÜV AUSTRIA, která dle podílu vstupních surovin z obnovitelných zdrojů přiděluje počet hvězdiček: 1 hvězdička = 20-40 %, 2 hvězdičky = 40-60 %, 3 hvězdičky 60-80 % a 4 hvězdičky = více jak 80 %. Lobodis šel ale použitím 100 % obnovitelných materiálů dále, až na hranu možného.

Logo OK compost pak dokládá, že kapsle je z alespoň 90 % biologicky odbouratelná. Lobodis jde však i v tomto o krok dále a garantuje 100% kompostovatelnost bez škodlivých látek a zbytků těžkých kovů (nulový obsah těžkých kovů a fluoru je také nad požadavky normy).
Ekologická norma EN 13432 garantuje celkovou biodegradaci za 3 měsíce průmyslového kompostování. Je na místě férově upozornit, že norma počítá skutečně s průmyslovým zpracováním, což ne každý obchodník přiznává a láká na snadné získání domácího kompostu. My jsme si tohoto omezení vědomi a doporučujeme prázdné kapsle odkládat spíše do obecních sběrných nádob na bio odpad či sběrných dvorů a kompostáren. I pokud kapsle skončí ve spalovně, neprodukuje žádné toxické plyny.


Závazek odpovědné spotřeby

Nepoužívejte, prosím, běžné kávové kapsle. Váží totiž více, než samotná káva uvnitř! Vyprodukujete tak víc (jednorázového) plastového a hliníkového odpadu, než kolik suroviny vlastně použijete. Představte si, že byste si koupili 1 kg mouky v sáčku, který by vážil 1,032 kg (zhruba v tomto poměru je to u běžných kapslí). To přece nedává smysl. Tyto kapsle však váží jen 2,7 g (plus 5 g kávy uvnitř).

Nezapomínejme, že každé gesto se počítá. Přechodem k odpovědnější spotřebě přispíváme k ochraně naší planety. Nechceme ignorovat dopad konzumace kávových kapslí na naše životní prostředí a zde je naše odpověď. Jiné kapsle jsme ani nenabízeli a i do budoucna slibujeme, že 100 % je pro nás minimum.Příprava: použijte 1 kapsli na 1 šálek kávy v Nespresso® kompatibilním kávovaru na kapsle a čerstvou, nejlépe filtrovanou čistou vodu. Na ristretto nastavte 25 ml vody, na espresso 40 ml vody a na lungo 110 ml vody.

Nespresso® je ochranná známka třetí osoby a není v žádném spojení s Fair Trade Centrum s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade kompostovatelné kávové kapsle s nulovým odpadem, Nespresso® kompatibilní
Hmotnost: 0.091 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 50 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Lobodis: Fair trade garance Lobodis
Fairtrade: Certifikace Fairtrade
Obal: Obal z rostlinných materiálů
Kompost: Kompostovatelný obal

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení