Ratanová ošatka z Bangladéše, 25 cm

Kód: EZ34176
207 Kč 171 Kč bez DPH 207 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Stylová miska z přírodního materiálu, ručně vyrobená v Bangladéši dle pravidel fair trade.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stylová kulatá ošatka ručně vyrobená v Bangladéši z ratanu a následně lehce nalakovaná. Miska je vzdušná a není určena na tekutiny.
Bangladéš bývá díky své zeměopisné polože často zasažena povodněmi a je jednou z nejvíce přímo ohrožených zemí globálním oteplováním. 80 % území totiž leží v průměrné výšce jen 10 m nad hladinou moře.

Ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originálem a může se lišit velikost, tvar i barva. 

Od drobného řemeslníka z Fair Trade projektu v Bangladéši

Ošatku vyrobili tradičním způsobem drobní řemeslníci v Bangladéši pro organizaci Dhaka Handicrafts, která si klade za cíl zlepšit přístup místních lidí na trh s řemeslnými produkty. Dhaka Handicrafts s 42letou historií se již 25 let specializuje na výrobky z přírodních materiálů a je vlastněná samotnými řemeslníky, kteří zboží vyrábějí. Nabízí předfinancování produkce, vzdělávací kurzy, stipendia pro děti řemeslníků a k dispozici je také malý úvěrový fond na mikropůjčky. Ženy požívají zvláštních výhod při těhotenství a na začátku mateřství.

Do projektu se zapojilo již 1375 rodin organizovaných do 31 různých skupin dle materiálu, se kterým pracují. Prospěch z fair trade produkce tak má téměř 7000 lidí po celé Bangladéši. Většina jsou ženy z nižších kast a řemeslná produkce tvoří asi 50 % příjmů domácností. Zbytek připadá na tradiční zemědělství a smluvní práce.

Dhaka Handicrafts podporuje také zakládání družstev řemeslníků, kde klade důraz na demokraticky volené vedení a způsob odměňování lidí. Taková družstva šetří náklady při společném nákupu surovin i dopravě a snáze se realizují infrastrukturní projekty stavby potrubí pitné vody či sanitárních zařízení.

Rozměry: průměr horního okraje 25 cm, výška 11 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané košíky, ošatky a misky
Hmotnost: 0.2 kg
Hmotnost: 200 g
Rozměry: průměr 25 cm, výška 11 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: