Trojdílná miska Rybky z palisandru

Kód: EZ44005
775 Kč 640 Kč bez DPH 775 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Ručně vyřezávaná originální miska ze 3 částí z ceněného sheeshamového neboli palisandrového dřeva z Egypta.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální misky ručně vyřezané z cenného palisandru v podobě kulatého tácku a dvou dalších do sebe zapadajících misek ve tvaru ryb. Dekorativní a tvrdé dřevo sheesham bude chloubou vašeho interiéru, kterou ocení i hosté, stejně jako vy praktičnost a flexibilitu, kterou tyto misky nabízí.

Ručně vyrobena z sheeshamového dřeva

Dřevo pochází z opadavého stromu Dalbergia sissoo, který pochází ze severní Indie z úpatí Himálaje. V Indii je známý jako Sheesham, či také Shishan, Shisham, Sissoo nebo Sisu. Je národním stromem indického státu Paňdžáb, kde je po teaku druhou nejpěstovanější dřevinou. Dnes ale roste i v afrických zemích a místy i zplaňuje. U nás bývá označován jako palisandr nebo rosewood - růžové dřevo.

Je zdrojem velmi kvalitního a žádaného dekorativního dřeva s krásnou texturou a sytou zlatohnědou barvou. Dřevo je tvrdé, pružné, vysoce trvanlivé s přirozenou odolností vůči rozkladu, neohýbá se ani neštěpí, ale je dobře opracovatelné a populární pro dřevořezbu. Většina pochází z divoce rostoucích stromů, protože sheesham roste pomalu a výtěžnost plantáží je nízká. Obchoduje se proto jen v omezeném množství a je drahé.

Stromy se využívají jako stínící stromy na kávových a čajových plantážích, zpevňují břehy vodních toků a znovuzalesňují erodované půdy. Dřevo pak slouží k výrobě ozdobných předmětů, luxusního nábytku, který vydrží generace, dýmek, vycházkových holí či hudebních nástrojů.

Od drobného řemeslníka tradiční technikou ve Fair Trade projektu v Egyptě

Cílem Fair Trade Egypt je podpora drobných egyptských řemeslníků a zachování řemeslného dědictví a nekonečného kulturního bohatství Egypta. Fair Trade Egypt pomocí marketingu a zprostředkování prodeje vytváří pracovní místa v sociálně vyloučených komunitách, podporuje vzdělávání dětí, zlepšuje přístup ke zdravotní péči a pracuje na větší rovnosti mužů a žen. Organizace se snaží také zachovat tradiční řemeslné techniky v Egyptě, které nemají negativní dopad na životní prostředí.

Rozměry: průměr 19 cm (bez vyčnívajících ocásků a ploutviček), výška ve složeném stavu 3,5 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané košíky, ošatky a misky
Hmotnost: 0.447 kg
Hmotnost: 447 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: