Náš obchod funguje bez větších omezení, včetně osobních odběrů po-čt 9-17, pá 9-16 hod.

Lapač snů z Nepálu, barevný, 34 cm

Kód: EW259202
319 Kč 319 Kč / 1 ks
Skladem (9 ks)

Barevný lapač snů se dvěma koly ručně vyrobený ženami v Nepálu z prvotřídní vlny. Krásná tradiční práce pro klidnější spaní a jen sladké sny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lapač snů se dvěma koly ručně vyrobený v Nepálu z různě barvené vlny vybavený šňůrkou k zavěšení. Jistě i pro sny atraktivní talisman, který má podle staré indiánské legendy moc zachytit sny krásné a špatné naopak od spáče odehnat. Věříte-li šamanské tradici, svěřte své sny do moci tohoto magického amuletu a spěte už jen sladce.

Tento lapač snů vyrobily malé skupiny žen v Káthmándú sdružené do fair trade organizace A-One. Řemeslnice pracují s kvalitní vlnou, kterou samy precizně zpracovávají i barví a každý výrobek vždy po 3 měsících obměňují.

Ruční práce z přírodního materiálu dle pravidel Fair Trade - každý kus je originál a může se lišit tvarem, velikostí i barvami. 

Tajemný lapač snů a jeho symbolika

Lapač snů je starý indiánský amulet pro lepší spaní, který se zavěšuje volně do místnosti, před okno, ke vchodu do obydlí nebo za hlavu spícího. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a při rozbřesku jsou spáleny prvními ranními paprsky světla. Ty dobré naopak sklouznou po peříčku do duše spícího. Je krásný a je zahalen tajemstvím; i proto se nejspíš rozšířil do celého světa.

Magie lapače snů spočívá v jeho symbolech, které jsou ukryté v každé jeho části:

Kamínek nebo korálek v síťce znázorňuje nás samotné, "vlastní já" člověka. Indiáni věří, že každého člověka se snaží najít dobré i špatné sny, a že toto centrum, vlastní já, je třeba chránit. Proto šamani sestrojili lapač snů.

Kruh lapače snů představuje svět a vesmír okolo nás, je symbolem koloběhu života napříč kulturami, a tvoří také první překážku pro negativní síly, které spáče hledají.

Síť s uzlíky chytá děsivé sny a negativní síly, chrání střed, ke kterému se díky uzlíkům a smyčkám nic špatného nedostane. Indiáni totiž věří, že špatné síly, které se v síti zachytí, zabloudí a nenajdou cestu ke kamínku, tedy k člověku. Symetrie sítě symbolizuje harmonii, kterou všichni zlí duchové nesnáší.

Peříčka přivázaná ke kruhu pak zachytávají vesmírnou energii a dále čistí dobré sny, které nechávají sklouznout do duše spícího člověka.

Svůj význam mají i jednotlivé barvy, mohou probouzet pocity, podpořit myšlenky či účel, pro který talisman pořizujete. Vnímání barev je ale individuální, každý to máme trochu jinak.

Lapač snů ručně vyrobený ženami ve fair trade projektu v Nepálu

Organizace A-One byla založena v roce 1993, když skončila občanská válka a politická situace v Nepálu se uklidnila. Už prvním 19 řemeslníkům nabídla zlepšení finanční situace rodin pomoci férových výkupních cen a lepšího exportu oděvů a podobných výrobků. Dnes pro A-One vyrábí vlněné a plstěné výrobky na 265 žen sdružené do malých skupin po celém Káthmándú.

Umělecká díla z vlny umožňují nepálským ženám z nízkých společenských vrstev zlepšit své postavení a finanční situaci svých rodin. Díky důstojnému příjmu mají konečně možnost myslet také na vzdělání svých dětí, což podporuje i nabídka studijních stipendií od A-One. Nabízet dětem studijní příležitosti je vlastně hlavním cílem organizace, a díky fair trade se daří i realizovat.

Surová vlna je dovážena z Nového Zélandu a ženy ji v Nepálu zpracovávají precizními pracovními postupy do široké škály výrobků toho nejčistšího provedení. Aby obstály na trhu, každé tři měsíce design nebo styl výrobků obměňují.

Rozměry lapače snů: průměr většího kola 10,5 cm, průměr menšího kola 6,5 cm, délka cca 34 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané lapače snů
Hmotnost: 0.024 kg
Hmotnost: 24 g
Rozměry: délka 34 cm, průměr 10,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: