Bombilla na maté z Peru

Kód: EZ02410B
255 Kč 211 Kč bez DPH 255 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)

Potřebná výbava na tradiční způsob pití maté v podobě kovové slámky se sítkem zvané bombilla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naše maté chutná výborně i v africkém hrníčku, ale jak pravověrní milovníci maté vědí, není to ono. Tradiční národní nápoj obyvatel Jižní Ameriky se sluší pít z tradiční nádoby vyráběné po staletí z různých druhů tykví. Kalabasy byly důležitou součástí rituálů místních domorodců a sloužily také jako nádoby na vodu a různé esence.

Nezbytným příslušenstvím je pak bombilla, neboli brčko se zabudovaným sítkem, které brání nasátí lístků maté z kalabasy. Bez obav tak můžete dolévat a popíjet maté po celý den tak, jako jihoameričtí indiáni.

Ručně vyrobena v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel pod hranicí národní chudoby. Obzvláště chudá je venkovská populace, která se věnuje zejména zemědělství. A právě s těmito znevýhodněnými producenty pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), jehož předchůdce AIP (Artesanía Intercomunal del Perú) byl založen již v roce 1983. Dnes sdružuje 250 řemeslníků ze 14 různých komunit, z nichž 75 % tvoří ženy. Kromě toho spolupracuje ještě s dalším 100 nezávislých řemeslníků a dílen.

Cílem projektu je ukončit závislost na vykořisťujících překupnících, otevřít nové trhy, zachovat identitu místních lidí a jejich kulturu a zlepšit příjmy řemeslníků. I proto byla v roce 2002 ustanovena skupina, která se zabývá především vývozem. Důležitá rozhodnutí jsou přijímána společně na výroční valné hromadě, které se účastní dva zástupci z každé skupiny producentů dle pravidel Fair Trade. Vedle školení, výcviku, účetnické podpory apod. nabízí projekt CIAP svým členům také mikro úvěry na rozjezd a zlepšení jejich produkce.


Délka bombilly: 17 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.05 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: