Rámeček na fotku z mangového dřeva z Indie

Kód: EL481641
277 Kč 229 Kč bez DPH 277 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné

Medvídkový rámeček k postavení na fotografii či obrázek formátu 10x15 cm. Vyrobený z mangového a sheeshamového dřeva v Indii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parádní rámeček na fotografii či obrázek formátu 10x15 cm ručně vyrobený v Indii z mangového a sheeshamového dřeva. Dekorativní dřevo sheesham je v Indii doma. Tento strom je národním stromem indického státu Paňdžáb, kde je také po teaku druhou nejpěstovanější dřevinou. U nás bývá označován jako palisandr nebo rosewood - růžové dřevo.

Rámeček s hlavou medvídka je vybavený sklem pro krytí vloženého obrázku a nožičkou k postavení na rovnou plochu. Není vybaven háčkem k zavěšení. Fotografie či obrázky uvnitř ale lze snadno vyměňovat. 

Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je originál a může se lišit tvar, velikost i barvy zejména v závislosti na použitém dřevě.

Ručně vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu Asha

Organizace Asha Handicrafts Association byla založena v roce 1975 jako nezisková, sociální a environmentální společnost a ve stejném roce získala vývozní licenci a začala budovat síť výrobců fair trade na podporu znevýhodněných producentů. První skupinou byli řezbáři, ale současně Asha spolu s dalšími organizacemi uspořádala několik workshopů a školení pro sociálně znevýhodněné a zdravotně postižené řemeslníky a dnes pracuje s více než 50 skupinami výrobců po celé Indii. Více než 800 výrobců tak dnes vyrábí zboží ze dřeva, železa, papírové hmoty, kamene i stříbra, vzniká bižuterie i pohlednice, ženy šijí a tkají. Řemeslné techniky a dovednosti se předávají z generace na generaci. Zvláštní pozornost je věnována svobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdělání, stejně jako malomocným. Ostatně v sanskrtu znamená "asha" "naději".

Asha veškeré zisky investuje zpět do podpory lidí a nabízí tak pozoruhodně bohatý program: řemeslníci dostávají spravedlivou odměnu za své fair trade zboží, podporu na lékařskou péči a vzdělávání svých dětí, mohou využít drobné půjčky na otevření a vybavení svých dílen, poradenství a školení. Děti mohou čerpat studijní stipendia a vzdělávat se v tématech jako tuberkulóza, AIDS, antikoncepce či zneužívání drog.

Celkové rozměry rámečku: šířka 18,5 cm, výška 23,5 cm, hloubka při plně rozevřené opěrné nožce 15,5 cm.
Doporučený formát obrázku: 10 x 15 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.29 kg
Formát obrázku: 10 x 15 cm
Velikost rámečku: 16,5 x 23,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: