Věšák 7 sov z mangového dřeva z Indie

Kód: EL488633
439 Kč 363 Kč bez DPH 439 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Parádní věšák na oblečení z mangového dřeva se 3 háky a 7 sovami ručně vyřezaný a vyrobený v Indii. Opatřen 2 háčky k zavěšení na zeď.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Luxusní a zároveň milý věšák na kabáty i bundy. Drobní řemeslníci v Indii vyřezali z mangového dřeva 7 sov, připevnili k nim 3 háky a dle podmínek fair trade prodali za důstojnou odměnu k exportu do Evropy. Věšák má také na zadní straně dva háčky ke snadnému zavěšení na zeď apod.

Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je jedinečný originál a může se lišit tvar, velikost i barvy. Nabízený kus je například výrazně světlejší než na fotografii.

Ručně vyrobena v Indii v rámci Fair Trade projektu Asha

Organizace Asha Handicrafts Association byla založena v roce 1975 jako nezisková, sociální a environmentální společnost a ve stejném roce získala vývozní licenci a začala budovat síť výrobců fair trade na podporu znevýhodněných producentů. První skupinou byli řezbáři, ale současně Asha spolu s dalšími organizacemi uspořádala několik workshopů a školení pro sociálně znevýhodněné a zdravotně postižené řemeslníky a dnes pracuje s více než 50 skupinami výrobců po celé Indii. Více než 800 výrobců tak dnes vyrábí zboží ze dřeva, železa, papírové hmoty, kamene i stříbra, vzniká bižuterie i pohlednice, ženy šijí a tkají. Řemeslné techniky a dovednosti se předávají z generace na generaci. Zvláštní pozornost je věnována svobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdělání, stejně jako malomocným. Ostatně v sanskrtu znamená "asha" "naději".

Asha veškeré zisky investuje zpět do podpory lidí a nabízí tak pozoruhodně bohatý program: řemeslníci dostávají spravedlivou odměnu za své fair trade zboží, podporu na lékařskou péči a vzdělávání svých dětí, mohou využít drobné půjčky na otevření a vybavení svých dílen, poradenství a školení. Děti mohou čerpat studijní stipendia a vzdělávat se v tématech jako tuberkulóza, AIDS, antikoncepce či zneužívání drog.

Rozměry: šířka 31 cm; výška 16 cm, hloubka 5,5 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.315 kg
Rozměry: 31 x 16 x 5,5 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: