Ženská rada ze santalového dřeva z Mozambiku, 13x33 cm

Kód: EZ11272
739 Kč 611 Kč bez DPH 739 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Luxusní soška dámské rady ručně vyřezaná do santalového dřeva v Mozambiku. Pět hlav afrických žen v originální práci z exotického dřeva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Luxusní a nevšední záležitost v podobě ručně vyřezávané sošky 5 afrických žen ze santalového dřeva. S pýchou na své umění ji vyřezali řemeslníci v Mozambiku, jedné z nejchudších zemí světa. Jejich práce se tak na trh dostává jen těžko a organizace BaobArt může být jedinou příležitostí k prodeji místní tvorby.

Ruční práce, která má úroveň i hodnotu. Každý jeden kus je originál a vzájemně se liší nejen barvou a kresbou konkrétního kusu použitého santalového dřeva.

Jde o poslední kus v tomto provedení pětičlenné dámské rady.

Od drobného umělce z Fair Trade projektu v Mozambiku

Mozambik je jednou z nejchudších zemí na světě. Šestnáctiletá občanská válka, která skončila v roce 1992, zničila infrastrukturu země, měla negativní dopad na soužití místních různých etnických skupin a způsobila obrovské sociální a ekonomické problémy. V zemi je vysoká úmrtnost dětí, 16,2% míra nemoci AIDS a vysoká nezaměstnanost. Pro řemeslníky a umělce je tak těžké vydělat si na živobytí zvláště po té, co se ze země stáhly zahraniční organizace na podporu marginalizovaných řemeslníků. Překupníci, zejména z Jižní Afriky, totiž využívají situace a nabízí příliš malou odměnu za práci. 

BaobArt "chce být mostem mezi talentovanými řemeslníky v Mosambiku a milovníky umění a výjimečných řemeslných kousků po celém světě", jak se vyjádřila Maura Mendes, která spolu s Rafaelem Baptistou organizaci v roce 2010 založila. BaobArt nabízí férovou odměnu za práci a kontroluje pracovní podmínky dělníků v duchu myšlenky Fair Trade. Pracuje zejména s dílnami v Maputo a Napule, kde pracuje vždy 2-9 osob. Je-li třeba, pomáhají výrobcům také přátelé, sousedé a známí. Přesto se jen málo výrobců může živit pouze svým řemeslem. BaobArt se však snaží lidem umožnit svým uměním žít naplno. Kromě řemeslných dílen organizace provozuje také malou farmu za městem, kde pěstuje kukuřici, zeleninu a arašídy pro vlastní potřebu. 

Rozměry: výška 33 cm, šířka 13 cm, hloubka 4,5 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.726 kg
Hmotnost: 726 g
Rozměry: 13 x 33 x 4,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: