Kovový svícen Červený anděl z Kolumbie, 17 cm

Kód: GL501856
205 Kč 169 Kč bez DPH 205 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Krásný třpytivý svícen v podobě anděla ručně vyrobeného z částečně recyklovaného kovu v Kolumbii a natřeného hlavně červenou a zlatou barvou se třpytkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zářivý svícen na čajovou či jinou menší svíčku v podobě červeného anděla s třpytivými zlatými křídly a čelenkou. Svícen ručně vyrobili z částečně recyklovaného kovu a ručně namalovali drobní řemeslníci v dílně Óxidos (v překladu rezavý) v Bogotě v Kolumbii dle principů fair trade. Kolumbijci jsou známí svou chutí do života, dobrou náladou, a také láskou k barevným dekoracím. Snad proto dokáží i svícen zpracovat takovýmto pěkným způsobem. Výroba přitom vychází z jedinečné techniky, kterou v Óxidos zdokonalují několik let, a díky které mohou nebarvené části výrobku působit rezavě, i když rezavé samozřejmě nejsou. Svíčka není součástí dodávky.

Spravedlivě zaplacená ruční práce - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou, tvarem, velikostí i barvami.

Rozměry: výška 17,5 cm, šířka 7,5 cm.

Ručně vyroben v Kolumbii ve fair trade dílně Óxidos

Dílna Óxidos navrhuje a vyrábí nábytek a dekorace z kovu s osobitou identitou a funkčností. Používá částečně recyklovaný kov a železu dává nový život plný barev, lehkosti, humoru a osobního kontaktu. Jejich jedinečné ručně vyrobené kousky zdobí soukromé domy i pracovní prostory a vzbuzují radost. Pyšní se vlastní technikou, kterou v průběhu let přivedli téměř k dokonalosti. Jejich výrobky tak mohou v místech, kde nejsou barvené, působit rezavě (odtud také název dílny).

Jako rodinný podnik vznikl v roce 1994 a díky spolupráci s fair trade odběrateli se brzy stal příběhem úspěchu. Óxidos neustále rozšiřovala své podnikání a školila mladé lidi, až v roce 2013 zaměstnával 30 lidí, třetinu mladých ve věku 18-21 let, kteří v této dílně získávají tolik potřebnou kvalifikaci a pracovní návyky. Dalších asi 20 lidí je napojeno nepřímo.

Sociální rozměr dílny Óxidos je příkladná. Kromě mezd a zdravotního a důchodového pojištění mají všichni zaměstnanci nárok také na podíl z ročního zisku společnosti. Těhotné ženy mají možnost vykonávat jednoduchou práci z domova. Tak zůstávají ve spojení se společností a nadále jsou chráněni sociálním zabezpečením. Tomuto typu pracovního poměru zde říkají "satelitní".

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy, svícny a vonné tyčinky
Hmotnost: 0.1 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: