Stínítko na čajovou svíčku ve vintage stylu z Indie

Kód: GE334744
125 Kč 103 Kč bez DPH 125 Kč / 1 ks
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

 Vzdušné stínítko na čajovou svíčku ručně vyrobené ze železa v Indii. Lucerna rezaté barvy ve vintage stylu vytváří krásnou hru světla a stínu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moc pěkné stínítko či svícínek na čajové svíčky ve vintage stylu ručně vyrobené v Indii. Hodí se na každou čajovou či jinou malou svíčku a vytváří krásnou hru světla a stínu. Lucernička je vyrobena ze železa a ošetřena síranem železnatým, aby se dosáhlo efektu rzi. A Indie je pro své řemeslné umění známá po celém světě.

Poctivě zaplacená ruční práce z Indie - každý kus je originál a může se lišit tvarem, velikostí i barvou.

Ručně vyrobena v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Organizaci TARA Projects (Trade Alternative Reform Action Projects) založil v roce 1973 v Dillí univerzitní profesor Shyam S. Sharma spolu se svou rodinou, studenty a sociálními pracovníkyHlavním cílem je prostřednictvím Fair Trade rozvíjet a podporovat místní drobné řemeslníky, a pomoci jim tak v důstojném postavení na trhu práce. Slovy zakladatele "V konvenčním obchodě je všechno jen o zisku. Spravedlivý obchod je však také o postavení a soběstačnosti lidí."

Mnozí výrobci zapojeni do projektu TARA dříve pracovali pro běžné společnosti, které je pomocí nízkých mezd udržovali v absolutní závislosti na firmě. S podporou TARA se dokázali osvobodit a spojit se do skupin či rodinných podniků. TARA dnes pracuje s přibližně 40 malými rodinnými podniky, družstvy a svépomocnými skupinami, a podporuje tak na 1000 řemeslníků a jejich rodin. Jsou to tkalci, švadleny, šperkaři, řezbáři, tiskaři, hrnčíři i lidé zpracovávající mastek. Speciální důraz je kladen na zaměstnávání žen a odpovídající podporu mužů tak, aby spolupráce fungovala nejen na pracovišti. "Protože máme práci, jsme si jistější. Máme v životě perspektivu a už nejsme závislí jen na našich manželech nebo otcích.“, říká řemeslnice Sunita o své práci v TARA projektu. Zaměstnáni jsou i lidé se zdravotním postižením.

V odůvodněných případech TARA nabízí finanční zálohy spolu s objednávkou zboží, aby si chudí řemeslníci mohli koupit například potřebné suroviny či vybavení k práci. Spravedlivá odměna za práci je samozřejmostí, fair trade principy jsou základem organizace. Vedle státního zdravotního pojištění, které pokrývá náklady jen do výše asi 630 eur, TARA pravidelně organizuje také osobní návštěvy lékařů v jednotlivých skupinách řemeslníků a následnou péči. Svůj zisk organizace investuje do kampaní proti dětské práci a vzdělávacích projektů nejen pro zapojené výrobce, ale také do vzdělávacích středisek po celé Indii.

Dlouhodobým projektem TARA je pak podpora výsadby stromů a budování nádrží na dešťovou vodu ve vesnicích. Je zřízen také fond pro pomoc při mimořádných událostech či přírodních katastrofách.

 

Rozměry: průměr 6,5 cm, výška 6,5 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy a vonné tyčinky
Hmotnost: 0.053 kg
Hmotnost: 53 g
Rozměry: 6,5 x 6,5 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: