Mořská sůl KhoiSan Deluxe z JAR v jutovém sáčku, 500 g

Kód: KH816167
189 Kč 164 Kč bez DPH 378 Kč / 1 kg
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Ručně sbíraná jemná gourmet mořská sůl včetně 30 % soli Fleur de Sel s přirozeným obsahem 84 různých minerálů a stopových prvků bez mikroplastů a plniv.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zcela unikátní jemná mořská sůl, oceněná jako jedna z nejlepších mořských solí světa. Gourmet mořská sůl s přirozeným obsahem 84 minerálních látek a stopových prvků s nezaměnitelnou a jedinečnou delikátní chutí a vůní. Čistě přírodní Fair Trade mořská sůl s příběhem starým jako sůl sama. Čistá, nezatížená současným znečištěním mořské vody, bez mikroplastů, bez plniv, bez uměle přidaného jódu, bez protispékacích látek. Mořská sůl, pro kterou si vzpomenete na všechny superlativy a nebude to stačit. Sůl není ani mletá či drcená, pouze sbíraná a prosévaná.

Jutový sáček se zavazováním a dřevěnou lopatičkou obsahuje vedle 70 % ručně sbírané a jemně proseté mořské soli také 30 % slavného a cenného solného květu Fleur de Sel. Originální jihoafrický produkt se vzácnou a velmi cennou solí ve vysoké přírodní kvalitě v luxusním balení.

Vznik mořské soli

Tuto jedinečnou mořskou sůl ručně sklízí muži z rybářské vesnice Velldriff v zátoce svaté Heleny na západním pobřeží Jihoafrické republiky. Právě zde se nachází minimálně 400 let staré podzemní solné jezero, kam prosakuje mořská voda Atlantického oceánu. Na kyslík bohatá studená mořská voda sem prochází přes několik různých vrstev země, jako je křemičitý písek a vápence z mušlí a jílu. Tato geologická formace se silnou vrstvou přírodního filtru tak dává vzniknout mořské soli, která v sobě nenese současné znečištění mořské vody. Sůl je naprosto čistá, bez mikroplastů i těžkých kovů jako je olovo, kadmium nebo rtuť. 

Bohatost mořské soli

Sůl je nerafinovaná a uměle nebělená. Zachovává si tak všech svých 84 minerálních látek a stopových prvků, které přirozeně získala při své filtraci v podzemí. Jedním z nich je i jód v přírodní organické podobě. Tato mořská sůl proto není dodatečně jodidovaná obvyklým anorganickým jódem, jehož používání je poněkud sporné. Oproti běžným rafinovaným kuchyňským solím, které se skládají jen z chloridu a sodíku, KhoiSan gourmet mořská sůl obsahuje všechny cenné minerály a stopové prvky, které naše tělo potřebuje, a to v přírodním stavu. Jde o poklad, bílé zlato sušené na slunci a větru, které nám příroda dala do rukou pro ta nejnáročnější použití a pro naše zdraví. 

Zpracování mořské soli

Mořská sůl se tvoří v solných zahradách na pobřeží od října do března působením slunce a větru. Vzniklé krystalky se potom ručně sbírají a prosívají na různé velikosti od jemné po hrubou. Tato prvotřídní sůl se nedrtí ani nemele, pouze třídí. Ve výsledném balíčku proto můžete odhalit drobné odchylky ve velikosti krystalů soli, ale i díky tomu si sůl zachovává plný obsah minerálů. Nepřidávají se žádné umělé přísady ani protispékací látky. 
Všechnu ruční práci na solných zahradách zastávají výhradně muži. Ženy pak výsledný produkt balí. Obrázky kreslí dcera Joan manželů Schrauwenových, kteří firmu v roce 1991 založili. Produkt tak kompletně vzniká v samotné Jihoafrické republice s využitím pouze energie ze slunce a CO2 neutrálně.
Díky certifikaci Fair for Life máte jistotu, že i dnes, kdy firma vyrostla, dostávají místní lidé za svou práci na jihoafrickém slunci důstojnou odměnu. Garantuje nezávislá švýcarská certifikační instituce Ecocert IMO s mezinárodní autoritou.

Sůl Fleur de Sel

Francouzské Fleur de Sel, neboli květy soli, označuje ty nejjemnější krystalky mořské soli, které vznikají pouze při optimální souhře podnebí, slunce, větru a mořské vody. Květy ze soli, Fleur de Sel, jsou označovány za královnu všech solí nebo kaviár mezi solemi. Vyskytuje se zřídka a pro její ruční sběr dřevěnými lopatami je potřeba velkých zkušeností.

Sůl nad zlato

Celý život na zemi je odvozen od směsi vody a soli v pradávných dobách. Slaná voda je původem života a ani dnes by bez soli nebylo života. Dle některých názorů nemá běžná rafinovaná sůl s tou přírodní už nic společného a její nadužívání vede k dlouhodobě podrážděnému zdravotnímu stavu. Po návratu k přírodní soli se přitom mnoha pacientům s vysokým tlakem krevní tlak vrátil do normálu. Používejte přírodní sůl jako koření a udržte si své zdraví.

Složení: 70 % jemná mořská sůl, 30 % Fleur de Sel; ručně sklízená bez plastů, plniv a jiných přídavných látek.
Uchovávejte v chladu a suchu. 

 Fair-for-Life-logo  Certifikováno Fair for Life.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mořská sůl, bylinná mořská sůl
Hmotnost: 0.5 kg
Hmotnost: 500 g
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: