Proutěná miska z Bangladéše, 13 cm

Kód: EW530493
Novinka
52 Kč 43 Kč bez DPH 52 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Ručně dělaná kulatá miska z palmového listí od žen z Bangladéše.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěkná kulatá proutěná Fair Trade miska z palmového listí od žen z Bangladéše. Neutrální přírodní barva dovolí využít ji v téměř jakémkoli interiéru.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a liší se velikost, tvar i barva. Vyrobily malé skupiny žen v Bangladéši za spravedlivou Fair Trade odměnu a za férových pracovních podmínek.

Od žen z Fair Trade projektu v Bangladéši

Zpracování palmových listů má v Bangladéši velmi dlouhou tradici; křesťanské skupiny řemeslníků z nich už dávno vyráběly různé košíky. Pro nespravedlivé pracovní podmínky a klesající motivaci komunitních vůdců však hrozilo, že toto řemeslo zanikne. V roce 1992 však Karl Pirsch spolu s místními řemeslníky založil projektovou skupinu, se kterou začal obchodovat dle principů Fair Trade. O 6 let později ji pod svá křídla převzala organizace ASK Handicrafts, pro kterou dnes z palmového listí vyrábí koše, ošatky, krabice a tácky na 735 samostatných a sebevědomých producentů v Bangladéši. Zboží vyrábí pouze ženy, muži zajišťují dodávky surovin.

ASK Handicrafts striktně dodržuje zásady Fair Trade a řemeslníkům nabízí spravedlivou mzdu, mikro úvěry na nákup surovin a vylepšení dílniček a strukturální fond dle potřeb daného seskupení výrobců. Cílem organizace je rozvoj výroby a obchodu, zlepšení postavení žen ve společnosti a zastavení venkovského exodu do měst. I proto řemeslníci vyrábí své proutěné zboží přímo ve svých obcích, mnohdy ve velmi vzdálených oblastech Bangladéše.

Skupiny producentů se rozkládají po celé zemi a vyrábí širokou škálu výrobků ze surovin v místě přirozeně dostupných jako jsou palmové listy, mořská tráva, hogla či juta. Neustále zkouší nové nápady a ve spolupráci s ostatními profesemi a požadavky trhu vytváří nové produkty.

Rozměry: horní průměr 13 cm, vnější průměr dna 5 cm, výška 7 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.079 kg
Hmotnost: 79 g
Rozměry:: průměr 13 cm, výška 7 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: