Bio zelený čaj s citrónovou trávou a zázvorem, sáčky 24 x 1,75 g

Kód: EZ860455
Bez lepku Vegan Bio
76 Kč 66 Kč bez DPH 181 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Vyladěný zelený čaj z ekologického zemědělství čajových zahrad Šrí Lanky s 20 % svěží bio citrónové trávy a 15 % hřejivého mletého bio zázvoru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cejlonský zelený čaj z centrální horské oblasti Šrí Lanky doplněný svěžestí citrónové trávy (20 %) a hřejivého mletého zázvoru (15 %). Svěží a hřejivý šálek zeleného čaje z ekologického zemědělství obchodovaný dle pravidel fair trade s úctou k lidem i přírodě. Bio čaj, který spojuje slavné exportní komodity ostrova - koření i čaj.

Historie Šrí Lanky, do roku 1972 známé jako Ceylon či Cejlon, je spjata s jejími drahými kameny a kořením. Od začátku 19. století však pod koloniální nadvládou Velké Británie začíná také pěstování a export čaje ve velkém.

Vynikající bio zelený čaj ve 24 nálevových sáčcích, jednotlivě balených.

Bio zelený čaj od fair trade producentů SOFA ze Šrí Lanky

Příběh společnosti SOFA (Small Organic Farmers Association) se odvíjí od konce minulého století, kdy Bio Foods Ltd, úspěšný zpracovatel a vývozce organických produktů, inicioval její vznik. Jeho cílem bylo vytvořit ucelený výrobní řetězec pro bioprodukty z centrální Šrí Lanky. Projekt vyústil v založení SOFA v roce 1997 jako zastřešující organizace pro drobné bio producenty, kteří dodávají čaj, kokos i koření, které Šrí Lanku proslavilo už v 15. století.
V roce 1998 získala SOFA certifikaci Fairtrade pro čaj, a stala se tak vůbec první drobnou farmářskou organizací s certifikací Fairtrade na Šrí Lance. Certifikace pro koření následovala v roce 2006 a dodnes je na své cestě podporována společností Bio Foods a partnerskými fair trade organizacemi. I díky tomu v roce 2019 navázala spolupráci také s dalšími organizacemi, především s Ethical Tea Company (pro čaj) a Joint Agricultural Products (pro koření), což jí otevřelo další cestu pro rozvoj.

Při založení tvořilo společnost jen 189 členů. Dnes ji tvoří 3880 lidí, z nichž asi 1400 jsou ženy a jsou organizováni do 53 základních skupin v 5 regionech země. Členové SOFA vlastní v průměru 0,7 hektaru půdy a při vstupu musí splňovat požadavky ekologického zemědělství, tedy produkovat minimálně pět let bez chemických herbicidů a pesticidů a tři roky bez chemických hnojiv. Za ekologickou certifikaci odpovídá Control Union.  

Příprava: sáček čaje v šálku zalijte vodou o teplotě 70 °C (po uvaření ponechte asi 15 minut chladnout) a nechte asi 2 min. vyluhovat. 

Složení: bio zelený čaj Ceylon (65 %), bio citrónová tráva (20 %), bio zázvor (15 %).

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelený čaj porcovaný
Hmotnost: 0.077 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 42 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Fairtrade: Certifikace Fairtrade
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: