Bio bylinný wellness čaj Relax, porcovaný 20 x 1,5 g

Kód: GE012598
Bez lepku Vegan Bio
124 Kč 111 Kč bez DPH 413 Kč / 100 g
Skladem (1 ks)

Jemně sušená uklidňující čajová směs heřmánku, meduňky, levandule a dalších bylin pěstovaných pod africkým sluncem. Bez umělých aromat v sáčcích z vláken z bio bavlny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Wellness bylinný čaj Relax s čistě přírodní květinovou silou z ekologického zemědělství Egypta a Jižní Afriky. Uklidňující 100% bylinnou čajovou směs bez jakýchkoli náhražek připravili drobní pěstitelé z organizace Sekem v Egyptě.

Kombinace heřmánku, levandule, meduňky a šalvěje je vyzkoušený snový tým k relaxaci. V tomto čaji je harmonie navíc dotvořena trochou chmele a kozlíku lékařského. Výsledkem je uklidňující čaj, který vám dodá klid.

Čajové sáčky využívají vlákna z bio bavlny a ochrannou fólii pro uchování svěžího aroma čaje. Zůstávají přitom plně kompostovatelné dle normy EN 13432 (dostupná i v češtině) a k čaji nejsou přidávána žádná aromata.

Bio bylinný čaj z fair trade projektu SEKEM v Egyptě

Úhelným kamenem organizace SEKEM je holistický přístup k udržitelnému zemědělství v poušti. Vždyť všechna hlavní náboženství sdílejí myšlenku, že člověk je jmenován správcem na Zemi s úkolem udržovat ji a rozvíjet. Proto nemůže být cílem jen snižování "ekologické stopy", ale rozšiřování života a snaha o lepší a zdravější stav země a lidí. SEKEM se proto zavázala k odpovědnému rozvoji a zachování života i pro příští generace. Veškerá hospodářská činnost probíhá v souladu s ekologickými i etickými zásadami a zaměstnanci si zachovávají svoji lidskou důstojnost.

Tato vize přivedla v roce 1977 zakladatele Dr. Ibrahima Abouleishe k vyhloubení první studny v rozlehlé poušti poblíž Káhiry. Do té doby neobhospodařovaná poušť tak již více než 40 let vytváří prostor k trvale udržitelnému zemědělství a společenskému a kulturnímu životu. 

SEKEM se opírá o dlouhodobá obchodní partnerství, poskytuje předběžné financování a kromě odpovídající mzdy mají producenti přístup také k dalšímu vzdělávání, zdravotní péči a určitým sociálním dávkám. Provozuje mateřskou školku, základní školu a zdravotní středisko, které je otevřené nejen zaměstnancům, ale i obyvatelům okolních vesnic. SEKEM podporuje také integraci osob se zdravotním postižením s cílem podpořit v maximální možné míře jejich nezávislost.

Dnes SEKEM zastřešuje mnoho skupin producentů bio potravin a řemeslných výrobků, kteří pracují dle spravedlivých fair trade standardů a pravidel ekologického zemědělství. Jedním z článků je také společnost Isis Organic založená v roce 1997 v Helipolis poblíž Káhiry.

Ta produkuje zdravé, výživné a chutné potraviny, které neobsahují žádné umělé přísady ani konzervační látky. Pěstuje, zpracovává a balí ekologicky pěstovanou zeleninu, med, datle, bylinky, koření, jedlé oleje, bylinné čaje a různé šťávy. Dbá na spravedlivou spolupráci v celém dodavatelském řetězci a odměny jsou stanoveny v souladu se zásadami Fair Trade.

Příprava: sáček čaje v šálku zalijte vroucí vodou a nechte 10 minut vyluhovat.

 

Složení: bio heřmánek (32 %), bio meduňka (20 %), bio rooibos, bio citrónová tráva, bio šalvěj, bio levandule (5 %), bio chmel, bio kořen kozlíku lékařského.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné a ovocné čaje
Hmotnost: 0.064 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 30 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: