Náš obchod funguje bez větších omezení, včetně osobních odběrů po-čt 9-17, pá 9-16 hod.

Bio maté, rooibos a honeybush

11 položek celkem
Fair trade erva yerba bio maté sypané z Brazílie, 100 g
Bio
47 Kč bez DPH
54 Kč

Vynikající povzbuzující maté pro osvěžení od malé skupiny pěstitelů ve státě Paraná v Brazílii, kde je maté tradičním národním nápojem.  

FO601013
Bio Erva maté z Brazílie, 20 x 1,8 g
Bio
60 Kč bez DPH
69 Kč

Vynikajíc maté z Brazílie - porcované.

EL142030
Fair trade erva yerba bio maté sypané z Brazílie, 200 g
Bez lepku Bio
od 85 Kč bez DPH
od 98 Kč

Vynikající povzbuzující maté pro osvěžení od malé skupiny pěstitelů ve státě Paraná v Brazílii, kde je maté tradičním národním nápojem.  

+ další
FO601204
bio honeybush sypany
Novinka Vegan Bio
80 Kč bez DPH
92 Kč

Medový keř s jedinečnými účinky a příjemně medovou chutí bez kofeinu z Jihoafrické republiky, který si tamní Křováci oblíbili ještě dříve než rooibos.

FO615010
Fair trade bio maté s citrónem, 500 ml
Bez lepku Bio
37 Kč bez DPH
43 Kč

Ledové maté s citrónem a limetkou je lehký, osvěžující a povzbuzující nápoj, který zvláště po vychlazení přijde vhod v horkých letních dnech.

EL310248
Fair trade bio rooibos s citrónovou trávou
Bio
108 Kč bez DPH
124 Kč

Osvěžující nápoj, ve kterém se snoubí jemná chuť rooibosu se svěží chutí citrónové trávy.

EL152114
Fair trade bio rooibos se skořicí a švestkovým aroma
Bio
117 Kč bez DPH
135 Kč

Jemně aromatický červený rooibos s přrodním švestkovým aroma, sypaný.

EL305053
Fair trade bio rooibos sypaný z JAR, 100 g
Bio
83 Kč bez DPH
96 Kč

Kvalitní rooibos z jediného místa na světě v Jihoafrické republice, kde přirozeně roste. Neobsahuje kofein a je vhodný i pro děti a těhotné a kojící matky.

FO620106
Fairtrade bio rooibos porcovaný z Jihoafrické republiky
Bio
63 Kč bez DPH
72 Kč

Vynikající rooibos v sáčcích z Jihoafrické republiky od drobných pěstitelů ze sdružení Driefontein Small Farmers' Co-operative.

NE385353
Fair trade bio rooibos sypaný z JAR
Bio
od 196 Kč bez DPH
od 225 Kč

Kvalitní rooibos z jediného místa na světě v Jihoafrické republice, kde přirozeně roste. Neobsahuje kofein a je vhodný i pro děti a těhotné a kojící matky.

+ další
FO620250
Fair trade bio vánoční rooibos se skořicí a pomerančem
Bez lepku Vegan Bio
154 Kč bez DPH
177 Kč

Ušlechtilé vánoční vydání sypaného rooibosu z Jihoafrické republiky se skořicí a pomerančem, který krásně voní, hřeje a pomůže navodit vánoční pohodu.

WP708787

Sypaný rooibos je skvělý nápoj pro každou příležitost. Rooibos neobsahuje kofein ani tein, je tak vhodný snad pro každého. Sypaný rooibos lze jako součást koktejlů míchat s ovocnou šťávou, sektem či červeným vínem. Sypaný rooibos je také výborným základem pro přípravu polévek nebo omáček.

Porcovaný rooibos lze velmi snadno připravit a lze ho pít horký i studený. Horký sáčkový rooibos lze ochutit cukrem či medem, mlékem nebo citrónem, ale chutná skvěle i bez přísad. Rooibos má vysoký obsah minerálů a nemá žádné kalorie. Sáčkový rooibos zatím není zcela dobře k dostání, u nás si však můžete vybírat hned z několika možností.

     Maté je asi nejoblíbenější a také tradiční nápoj obyvatel Jižní Ameriky, připravovaný z listů cesmíny paraguayské a někdy řazený mezi čaje. Cesmína je stále zelený, asi 15 m vysoký strom či keř rostoucí především v Argentině, Paraguaji, Uruguaji a Brazílii. Maté obsahuje řadu vitamínů, minerálů a stopových prvků.
 
     Známé je však maté především pro své povzbuzující účinky. Kofein, který se u maté nazývá matein, nemá tak silné účinky jako v kávě, ale má méně negativních účinků. Průměrný obsah kofeinu v maté se pohybuje kolem 1 %. Maté je však také oblíbené a slavné díky své jedinečné schopnosti potlačovat hlad. To bylo ceněné v dobách nedostatku potravy a dnes se Fair Trade bio maté využívá při různých dietách.
 
     Dříve listy maté jihoameričtí indiáni žvýkali a vydrželi tak i dlouhé a náročné pochody. Tradiční způsob pití maté pak využívá vydlabanou tykev zvanou kalabasa a duté bambusové nebo kovové brčko označované jako bombilla. To má navíc na dolním konci sítko, aby lístky maté slámku neucpávaly.
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: