Bio ibiškový čaj s citrónovou trávou z Egypta, sáčky 20 x 1,5 g

Kód: EZ840228
Bez lepku Vegan Bio
60 Kč 54 Kč bez DPH 200 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Osvěžující bylinný čaj s ovocnou chutí sušených ibiškových květů a osvěžující přírodní citrónové trávy pěstované pod pouštním sluncem Egypta.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Osvěžující ovocný bylinný čaj složený ze sušených květů ibišku (80 %) a 20 % přírodní citrónové trávy. Obě suroviny pěstují drobní zemědělci dle pravidel kontrolovaného ekologického zemědělství pod egyptským sluncem. Nálev má sytě červenou barvu a velmi osvěžující chuť s lehce kyselou ovocnou vůni po citrónu.

Fair trade dává malorolnickým rodinám jistotu, že jejich práce stojí za to, a díky dlouhodobé a spolehlivé spolupráci s fairtradovými firmami v Evropě a Americe nabízí jejich dětem vyhlídky do budoucna. 

Příprava: sáček čaje v šálku zalijte vroucí vodou a nechte asi 5 minut vyluhovat. Sladit můžete dle libosti a i jako ledový čaj bude výtečný. Je výborný k míchání s ovocnými šťávami a v létě skvěle hasí žízeň.

Bio bylinky z fair trade projektu SEKEM v Egyptě

Úhelným kamenem organizace SEKEM je holistický přístup k udržitelnému zemědělství v poušti. Vždyť všechna hlavní náboženství sdílejí myšlenku, že člověk je jmenován správcem na Zemi s úkolem udržovat ji a rozvíjet. Proto nemůže být cílem jen snižování "ekologické stopy", ale rozšiřování života a snaha o lepší a zdravější stav země a lidí. SEKEM se proto zavázala k odpovědnému rozvoji a zachování života i pro příští generace. Veškerá hospodářská činnost probíhá v souladu s ekologickými i etickými zásadami a zaměstnanci si zachovávají svoji lidskou důstojnost.

Tato vize přivedla v roce 1977 zakladatele Dr. Ibrahima Abouleishe k vyhloubení první studny v rozlehlé poušti poblíž Káhiry. Do té doby neobhospodařovaná poušť tak již více než 40 let vytváří prostor k trvale udržitelnému zemědělství a společenskému a kulturnímu životu. 

SEKEM se opírá o dlouhodobá obchodní partnerství, poskytuje předběžné financování a kromě odpovídající mzdy mají producenti přístup také k dalšímu vzdělávání, zdravotní péči a určitým sociálním dávkám. Provozuje mateřskou školku, základní školu a zdravotní středisko, které je otevřené nejen zaměstnancům, ale i obyvatelům okolních vesnic. SEKEM podporuje také integraci osob se zdravotním postižením s cílem podpořit v maximální možné míře jejich nezávislost.

Dnes SEKEM zastřešuje mnoho skupin producentů bio potravin a řemeslných výrobků, kteří pracují dle spravedlivých fair trade standardů a pravidel ekologického zemědělství. Jedním z článků je také společnost Isis Organic založená v roce 1997 v Helipolis poblíž Káhiry.

Ta produkuje zdravé, výživné a chutné potraviny, které neobsahují žádné umělé přísady ani konzervační látky. Pěstuje, zpracovává a balí ekologicky pěstovanou zeleninu, med, datle, bylinky, koření, jedlé oleje, bylinné čaje a různé šťávy. Dbá na spravedlivou spolupráci v celém dodavatelském řetězci a odměny jsou stanoveny v souladu se zásadami Fair Trade.

Složení: bio květy ibišku (80 %), bio citrónová tráva (20 %).

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné a ovocné čaje
Hmotnost: 0.054 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 30 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: