Bio černý čaj Earl Grey, porcovaný 20 x 1,7 g

Kód: GE013083
Bez lepku Vegan Bio
106 Kč 95 Kč bez DPH 312 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)

Výborný černý čaj Earl Grey ochucený přírodním bergamotovým a pomerančovým olejem v kompostovatelných sáčcích z vláken z bio bavlny a bez umělých aromat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vynikající slavný čaj Earl Grey tradičně ochucený bergamotovým olejem, se kterým svou ovocnou svěžestí kontrastuje již méně obvyklý pomerančovým olej. Čaj pochází od slavné organizace TPI v Indii, případně od sdružení DOTFA v Číně.

Čajové sáčky využívají vlákna z bio bavlny a ochrannou fólii pro uchování svěžího aroma čaje. Zůstávají přitom plně kompostovatelné dle normy EN 13432 (dostupná i v češtině) a k čaji nejsou přidávána žádná aromata

Ručně sbíraný fair trade bio čaj od Tea Promoters India

Tento čaj pěstují a ručně sbírají pěstitelé a sběrači ze sdružení Tea Promoters India (TPI), kde již neexistují žádné koloniální struktury. TPI tvoří asi 3000 odhodlaných lidí, kteří propagují ekologické zemědělství a fair trade pracovní a obchodní podmínky. TPI v roce 1989 založila vůbec první bio čajovou zahradu v Darjeelingu. Dnes se zahrada Samabeong pyšní certifikací Naturland a je asi nejznámějším producentem fair trade bio čaje. Ostatním v Indii pak slouží jako ukázkový příklad spolupráce spravedlivého obchodu a ekologického zemědělství, která se může stát úspěšným příběhem známým po celém světě.

TPI je také jedním z průkopníků v pracovně-sociální podpoře pracovníků v čajových zahradách. Čajovou zahradu Samabeong už od roku 2006 řídí žena. V Indii není běžné, aby ženy pracovaly na vedoucích pozicích, ale TPI jako jeden z prvních zaměstnavatelů dal ženám šanci a Bhawana Rai se stala vůbec první čajovou manažerkou v celém Darjeelingu. Ze začátku to bylo pro podřízené těžké, ale Bhawana Rai si postupně získala úctu a uznání pěstitelů. V této čajové zahradě přitom žije na 310 rodin, přibližně 2 000 lidí, a znamená tak největší zahradu TPI. 
Ředitel celého TPI Gautam Mohan se pak o čaji nejvíce naučil od svého dědečka Brije Mohana. Přes své vzdělání a nové nápady tak přirozeně zachovává i tradiční znalosti a zkušenosti s pěstováním a zpracováním čaje.

Díky Fair Trade dostávají všichni zúčastnění za svou práci odpovídající mzdu, těší se lepším životním podmínkám a produkují kvalitnější čaj trvale udržitelným způsobem. Obzvláště důležité jsou průkopnické projekty prospěšné pro celý region jako je střední škola otevřena všem dětem v okolí. Byl postaven penzion na podporu udržitelného cestovního ruchu a dalších pracovních příležitostí. Solární energie se využívá na pouliční osvětlení, další energie pochází z bioplynové stanice.

Příprava: sáček čaje v šálku zalijte vroucí vodou a nechte 3 minuty vyluhovat.

Složení: bio černý čaj (98 %), bio bergamotový olej (1,5 %), bio pomerančový olej (0,5 %).

Doplňkové parametry

Kategorie: Černý čaj porcovaný
Hmotnost: 0.068 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 34 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
Gepa: Fair trade garance Gepa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: