Kuličkové pero mozaikové z Indie

Kód: EL438577
67 Kč 55 Kč bez DPH 67 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)

Krásné kuličkové pero s barvami v pestré mozaice s víčkem a modrou náplní. Vyrobené v Indii dle pravidel fair trade.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krásně barevné kuličkové pero s víčkem a modrou náplní. Jednotlivé barevné kousky jsou poskládány nepravidelně do mozaiky po celém povrchu pera.

Ručně vyrobené v Indii v rámci Fair Trade projektu ASHA

Organizace ASHA Handicrafts Association byla založena v roce 1975 jako nezisková, sociální a environmentální společnost a ve stejném roce získala vývozní licenci a začala budovat síť výrobců fair trade na podporu znevýhodněných producentů. První skupinou byli řezbáři, ale současně Asha spolu s dalšími organizacemi uspořádala několik workshopů a školení pro sociálně znevýhodněné a zdravotně postižené řemeslníky a dnes pracuje s více než 50 skupinami výrobců po celé Indii. Více než 800 výrobců tak dnes vyrábí zboží ze dřeva, železa, papírové hmoty, kamene i stříbra, vzniká bižuterie i pohlednice, ženy šijí a tkají. Řemeslné techniky a dovednosti se předávají z generace na generaci. Zvláštní pozornost je věnována svobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdělání, stejně jako malomocným. Ostatně v sanskrtu znamená "asha" "naději".

Asha veškeré zisky investuje zpět do podpory lidí a nabízí tak pozoruhodně bohatý program: řemeslníci dostávají spravedlivou odměnu za své fair trade zboží, podporu na lékařskou péči a vzdělávání svých dětí, mohou využít drobné půjčky na otevření a vybavení svých dílen, poradenství a školení. Děti mohou čerpat studijní stipendia a vzdělávat se v tématech jako tuberkulóza, AIDS, antikoncepce či zneužívání drog.

Délka: 12 cm.
Hmotnost: 21 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělaná srdíčka, hračky a pera
Hmotnost: 0.021 kg
Hmotnost: 21 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: