Panova flétna z Peru, 7x10 cm

Kód: EL388520M
138 Kč 114 Kč bez DPH 138 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Malinká panova flétna z bambusu, ručně vyrobená v Peru dle pravidel fair trade.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Panova flétna je jedním z nejstarších hudebních nástrojů, jejíž původ sahá až do doby kamenné. Název „Panova“ pochází z starověké řecké mytologie, dle které na flétnu po večerech hrával bůh pastýřů a stád Pan smutné písně pro svou neopětovanou lásku ke krásné nymfě Syrinx.

Dnes se Panovy flétny vyrábějí i z jiných materiálů, ale náš výrobce ctí starou tradici a stále používá bambus. Takové flétny se stále hojně používají zejména v jihoamerické hudbě. 

Ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je jedinečný originál a může se lišit tvar, velikost i barva.

Ručně vyrobena v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel pod hranicí národní chudoby. Obzvláště chudá je venkovská populace, která se věnuje zejména zemědělství. A právě s těmito znevýhodněnými producenty pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), jehož předchůdce AIP (Artesanía Intercomunal del Perú) byl založen již v roce 1983. 
Výrobky jsou vyváženy speciálně založenou organizací Intercrafts Peru Sac (založena 2002), kterou tvoří přibližně 10 zaměstnanců. Do projektu je však zapojeno více než 300 rodin ze 20 různých komunit, 70 % tvoří ženy, většinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cílem projektu je ukončit závislost na vykořisťujících překupnících, otevřít nové trhy, zachovat identitu místních lidí a jejich kulturu a zlepšit příjmy řemeslníků. Důležitá rozhodnutí jsou přijímána společně na výroční valné hromadě, které se účastní dva zástupci z každé skupiny producentů dle pravidel Fair Trade. Vedle školení, výcviku, účetnické podpory apod. nabízí projekt CIAP svým členům také mikro úvěry na rozjezd a zlepšení jejich produkce.

Rozměry: 7 x 10 cm.
Hmotnost: 16 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělaná srdíčka, hračky a pera
Hmotnost: 0.016 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: