Lapač snů z Bali, tyrkysovo-růžový, 33 cm

Kód: MT039012
109 Kč 90 Kč bez DPH 109 Kč / 1 ks
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Středně velký lapač snů v kombinaci tyrkysové a růžové barvy ručně vyrobený na Bali z místních zdrojů. Krásná tradiční práce pro klidnější spaní a jen sladké sny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Středně velký lapač snů ručně vyrobený na Bali s tyrkysovými, růžovými a bílými pírky vybavený šňůrkou a kroužkem k zavěšení. Krásný talisman, který má podle staré indiánské legendy moc zachytit sny krásné a špatné naopak od spáče odehnat. Věříte-li šamanské tradici, svěřte své sny do moci tohoto magického amuletu a spěte už jen sladce.

Tento lapač snů vyrobili drobní řemeslníci neziskové nevládní organizace Mitra Bali Fair Trade na indonéském ostrově Bali. Právě zde žije většina indonéské hinduistické menšiny, ale lidé zde toto náboženství mísí s tradiční vírou, a mluví se zde o "balijském hinduismu". Snad i proto se zde tradičně vyrábí lapače snů, které si získaly jméno po celém světě.

Ruční práce z přírodního materiálu dle pravidel Fair Trade - každý kus je originál a může se lišit tvar, velikost i barvy. 

Rozměry: průměr kola 7,5 cm, délka cca 33 cm (měřeno bez šňůrky k zavěšení).

Tajemný lapač snů a jeho symbolika

Lapač snů je starý indiánský amulet pro lepší spaní, který se zavěšuje volně do místnosti, před okno, ke vchodu do obydlí nebo za hlavu spícího. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a při rozbřesku jsou spáleny prvními ranními paprsky světla. Ty dobré naopak sklouznou po peříčku do duše spícího. Je krásný a je zahalen tajemstvím; i proto se nejspíš rozšířil do celého světa.

Magie lapače snů spočívá v jeho symbolech, které jsou ukryté v každé jeho části:

Kamínek nebo korálek v síťce znázorňuje nás samotné, "vlastní já" člověka. Indiáni věří, že každého člověka se snaží najít dobré i špatné sny, a že toto centrum, vlastní já, je třeba chránit. Proto šamani sestrojili lapač snů.

Kruh lapače snů představuje svět a vesmír okolo nás, je symbolem koloběhu života napříč kulturami, a tvoří také první překážku pro negativní síly, které spáče hledají.

Síť s uzlíky chytá děsivé sny a negativní síly, chrání střed, ke kterému se díky uzlíkům a smyčkám nic špatného nedostane. Indiáni totiž věří, že špatné síly, které se v síti zachytí, zabloudí a nenajdou cestu ke kamínku, tedy k člověku. Symetrie sítě symbolizuje harmonii, kterou všichni zlí duchové nesnáší.

Peříčka přivázaná ke kruhu pak zachytávají vesmírnou energii a dále čistí dobré sny, které nechávají sklouznout do duše spícího člověka.

Svůj význam mají i jednotlivé barvy, mohou probouzet pocity, podpořit myšlenky či účel, pro který talisman pořizujete. Vnímání barev je ale individuální, každý to máme trochu jinak.

Lapač snů ručně vyrobený na Bali v rámci Fair Trade projektu

Cílem Mitra Bali je pomocí Fair Trade propagovat tradiční indonéské řemeslo a podpořit místní drobné řemeslníky v marketingu a exportu jejich výrobků do světa. Spolupracuje přibližně se 100 skupin drobných producentů, kteří na ostrově čelí obchodní izolaci, a nabízí jim důstojný a spolehlivý příjem za jejich zboží. Mitra Bali také otevřela projektové centrum, kde výrobcům umožňuje využít knihovnu, navštěvovat workshopy a konzultovat své záměry s designéry. Lidé tak získávají znalosti o výrobních technikách, využití ekologických surovin i bezpečnosti výrobního procesu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané lapače snů
Hmotnost: 0.02 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: