Dóza ve tvaru srdce z mastku s vlnkami z Keni, 7 cm

Kód: EL512413
279 Kč 231 Kč bez DPH 279 Kč / 1 ks
Skladem (3 ks)

Šikovná červená dóza ručně vyřezaná ve tvaru srdce z mastku v Keni a ručně zdobená bílými vlnky na víčku. Vnitřek krabičky odhaluje přirozenou barvu a kresbu mastku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šikovná dóza ve tvaru srdce ručně vyřezaná z mastku v jihozápadní Keni. Krabička je červeně natřená a zdobená ručně kreslenými bílými vlnkami. Vnitřek dózy je pouze broušený, a dává tak vyniknout přirozené barvě a kresbě mastku. Víčko dózy přesně dosedá a pro svou hmotnost je celá krabička stabilní. Parádní dózička na různé drobnosti a cennosti a nádherný dárek, jehož fair trade příběh můžete obohatit tím svým.

K výrobě se používá mastek, nejměkčí minerál na stupnici tvrdosti. Umění jeho zpracování se v rodinách řemeslníků předává z generace na generaci a probíhá výlučně ručně, od těžby kamene až po řezbářství a malbu. Muži kámen těží, ženy jsou pak odpovědné za jemnou finální práci.

Tento mastek se těží v oblasti Kisii a jeho různé barvy, kresby a zrnitosti dodávají každému kusu výrobku charakteristický vzhled. Žilkování, skvrny či měnící se barva se stanou viditelnými až během zpracování, a každý výrobek je tak unikátní už jen použitým kusem kamene.

Fair Trade ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvary, barvami i kresbou kamene.

Přibližné vnější rozměry: šířka 6,5 cm, hloubka 7,9 cm, výška 4,2 cm. Max. výška věcí zavřených uvnitř 2,4 cm.
Hmotnost: cca 225 g.

Ručně vyřezaná v Keni v rámci Fair Trade projektu

Krabičku vyrobili drobní řemeslníci z malé svépomocné skupiny Smolart, což je zkratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvoří ji přibližně 200 členů, z nichž dvě třetiny jsou ženy, a pracují v obci Tabaka v jihozápadní Keni v oblasti, které je známá pro mastek Kisii. Ten je pojmenován po stejnojmenném názvu regionu a hlavního města a nachází se zde v různé tvrdosti a odstínech.
 

Smyslem svépomocné skupiny je dát každému členovi příležitost pracovat samostatně a na vlastní zodpovědnost. To je zvláště ve venkovských oblastech Keni vzácné privilegium. Všichni řemeslníci vyrábí kvalitní předměty denní potřeby a originální, jemně vyřezávané dekorativní předměty. Prostřednictvím Fair Trade pak své výrobky prodávají za důstojné ceny, a naplňují tak svůj cíl - zlepšit životní podmínky ve své obci a okolí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané dózy, krabičky a boxy
Hmotnost: 0.255 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: