Dóza z mangového dřeva Žirafa s mládětem, 7 cm

Kód: EL510853
229 Kč 189 Kč bez DPH 229 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)

Krásná dóza s příběhem a víčkem s reliéfem žirafy a jejího mláděte. S láskou ručně vyrobená z exotického mangového dřeva v Indii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krásná krabička či malá dóza z exotického dřeva z mangovníku ručně s láskou vyrobená v Indii. Přirozenou strukturu mangového dřeva doplňuje odnímatelné víčko natřené bílou barvou, do které je následně vyřezán motiv žirafy a jejího žirafátka se srdíčky. Dózičku můžete použít také bez víčka na různé drobnosti. 

Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je originál a vzájemně se může lišit velikostí, tvarem, barvami i kresbou.

Rozměry: vnější průměr cca 7,5 cm, výška 4,3 cm.

Ručně vyrobená v rámci Fair Trade projektu v Indii

Organizace ASHA Handicrafts Association byla založena v roce 1975 jako nezisková, sociální a environmentální společnost a ve stejném roce získala vývozní licenci a začala budovat síť výrobců fair trade na podporu znevýhodněných producentů. První skupinou byli řezbáři, ale současně Asha spolu s dalšími organizacemi uspořádala několik workshopů a školení pro sociálně znevýhodněné a zdravotně postižené řemeslníky a dnes pracuje s více než 50 skupinami výrobců po celé Indii. Více než 800 výrobců tak dnes vyrábí zboží ze dřeva, železa, papírové hmoty, kamene i stříbra, vzniká bižuterie i pohlednice, ženy šijí a tkají. Řemeslné techniky a dovednosti se předávají z generace na generaci. Zvláštní pozornost je věnována svobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdělání, stejně jako malomocným. Ostatně v sanskrtu znamená "asha" "naději".

Asha veškeré zisky investuje zpět do podpory lidí a nabízí tak pozoruhodně bohatý program: řemeslníci dostávají spravedlivou odměnu za své fair trade zboží, podporu na lékařskou péči a vzdělávání svých dětí, mohou využít drobné půjčky na otevření a vybavení svých dílen, poradenství a školení. Děti mohou čerpat studijní stipendia a vzdělávat se v tématech jako tuberkulóza, AIDS, antikoncepce či zneužívání drog.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané dózy, krabičky a boxy
Hmotnost: 0.07 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: