Bambusové sítko na čaj z Bangladéše, 22 cm

Kód: EZ30082
159 Kč 131 Kč bez DPH 159 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)

Tradiční bambusové sítko pro přípravu čaje ručně upletené ženami v Bangladéši dle pravidel fair trade. Přírodní materiál a poctivě zaplacená práce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční sítko na sypaný čaj, ve kterém si můžete čaj odměřit i vyluhovat a pak snadno a rychle z hrníčku, šálku či konvičky vyndat. Sítko ručně upletly z bambusu ženy z organizace CORR - The Jute Works v Bangladéši dle pravidel fair trade. Sítko je prostorné, má dlouhou nožičku, a také opěrné očko na druhé straně. Výrobci plně garantují použití výhradně přírodních a spravedlivě obchodovaných materiálů.

Fair Trade ruční práce jen z přírodního materiálu - každý kus je originál a může se lišit velikostí, tvarem i barvou.

Ručně vyrobený v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Ručně utkaly švadleny organizace CORR - The Jute Works, která podporuje ženská družstva v Bangladéši již od roku 1973. Právě na počátku 70. let taková první družstva zakládaly válečné vdovy a ženy, jejichž rodiny se staly obětmi velké katastrofy v roce 1970. CORR - The Jute Works vytvořila kontakty mezi družstvy a obchodními organizacemi, zajistila spravedlivé mzdy dle pravidel Fair Trade a poskytla družstvům žen finanční a administrativní podporu.

Dnes s ní spolupracuje asi 6 500 žen z více než 200 družstev po celé zemi, zejména ve venkovských oblastech. Kde je třeba těžké fyzické práce (například těžba či zpracování hlíny), tam jsou zapojeni i muži. Družstva jsou již ponejvíce samostatná v produkci i účetnictví, ale pravidelné návštěvy zaměstnanců organizace CORR - The Jute Works zajišťující školení dále rozvíjí schopnosti a dovednosti žen a jejich uplatnění se na trhu a ve společnosti. 

Rozměry: délka 22 cm, šířka 7 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.015 kg
Hmotnost: 15 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: