Bambusová brčka s čistícím štětečkem z Vietnamu, 5 ks

Kód: GL529959
221 Kč 183 Kč bez DPH 221 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)

Precizně vyřezaná, udržitelná a přírodní bambusová brčka jsou opakovatelně použitelná a snižují plastový odpad. Sada 5 ks s čistícím štětečkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Udržitelné a fair, taková jsou naše brčka vyrobená ze 100 % z bambusu, která tak vyráží do boje proti zbytečnému plastovému odpadu. V některých zemích, např. v Německu, už jsou plastová brčka zakázána a takováto bambusová jsou příjemnější, než kovová. Nemusíte si zvykat na pití bez brček, stačí si pořídit bambusová. Naše bambusová brčka vás možná překvapí svou vyrovnaností a precizním zpracováním. Jsou krásně rovná, hladká a vnitřní průsvit je po celé délce stejný. Taková brčka se pak lépe používají a ještě snadněji čistí.

V každé naší sadě najdete 5 bambusových brček a čistící štěteček z nerezové oceli a kokosových vláken, vše ručně vyrobené ve Vietnamu v rámci fair trade projektu Craft Link. Bambusová brčka jsou opakovaně použitelná a jsou bez chuti a zápachu. Navíc jde o rychle obnovitelnou surovinu; vždyť bambus po sklizni neumírá, ale nadále roste.

Bambusu je na světě spousta druhů, ale i ty "pomalejší" rostou tempem kolem 5 cm za den (ty nejrychlejší pak až 1 m za den). Snadno a kompletně se přitom rozkládá i v přírodě. Není náročný na vodu ani hnojiva, aby rostl, nemusí se tedy uměle hnojit.

K běžnému čištění brček stačí vlažná voda a přiložený štěteček. Pro řádné čištění brčka povařte asi 10 minut ve vroucí vodě.

Brčka jsou asi 20,3 cm dlouhá, vnější průměr je cca 8 mm, průsvit pak kolem 5 mm. 

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - jednotlivé kusy se tedy mezi sebou drobně liší.

Od drobných řemeslníků z Fair Trade projektu ve Vietnamu

Brčka vyrábí drobní vietnamští řemeslníci spolupracující s neziskovou organizací Craft Link, která byla založena v roce 1996 v Hanoji. Její ambiciózní vizí je, aby jednoho dne dostávali všichni řemeslníci ve Vietnamu za své zboží spravedlivou mzdu.

Organizace proto pomáhá oživit a propagovat tradiční vietnamskou kulturu a řemeslné dovednosti. Drobným výrobcům vyplácí odpovídající odměnu dle principů Fair Trade, podílí se na marketingu a zprostředkovává přístup na zahraniční trhy s řemeslným zbožím. 15 % zisku vyplácí přímo výrobcům a další peníze zpětně investuje do vzdělávání řemeslníků v tradičních technikách, zvyšování kvality výroby a otevírání nových řemeslných projektů.

Craft Link v rámci konceptu Fair Trade spolupracuje s 67 skupinami řemeslníků, a zaměstnává tak více než 6100 šikovných lidí z celého Vietnamu. Pracuje s etnickými menšinami (45 %), sociálně, tělesně či mentálně znevýhodněnými (25 %) a tradičními řemeslnými vesnicemi (30 %). Zvláště pozoruhodný je podíl žen, které tvoří více než 90 % výrobců, a z 31 zaměstnanců Craft Link je 29 žen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.03 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: