Bambusová malovaná flétna z Bangladéše, 35 cm

Kód: EL202406
115 Kč 95 Kč bez DPH 115 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)

Stylová bambusová flétna s tradičním barevným zdobením láskyplně ručně vyrobená v Bangladéši.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stylová flétna láskyplně ručně vyrobená z bambusu a ozdobena tradičními barevnými vzory v Bangladéši. Bambus lze přece použít mnoha způsoby a s trochou cvičení na něm můžete hrát nejrůznější melodie. Upozorňujeme, že nejde o profesionální nástroj s perfektním laděním, ale spíše o dekorativní předmět či flétnu na hraní. Konec flétny je zcela otevřený v průsvitu použitého bambusu.

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a liší se velikostí, tvarem i barvami.

Délka cca 35 cm.

Ručně vyrobená v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Flétnu vyrobili tradičním způsobem drobní řemeslníci v Bangladéši pro organizaci Dhaka Handicrafts, která si klade za cíl zlepšit přístup místních šikovných lidí na trh s řemeslnými produkty. Nabízí předfinancování produkce, vzdělávací kurzy, stipendia pro děti řemeslníků a k dispozici je také malý úvěrový fond na mikropůjčky. Ženy požívají zvláštních výhod při těhotenství a na začátku mateřství.

Do projektu se zapojilo již 1375 rodin organizovaných do 31 různých skupin dle materiálu, se kterým pracují. Prospěch z fair trade produkce tak má téměř 7000 lidí po celé Bangladéši. Většina jsou ženy z nižších kast a řemeslná produkce tvoří asi 50 % příjmů domácností. Zbytek připadá na tradiční zemědělství a smluvní práce.

Dhaka Handicrafts podporuje také zakládání družstev řemeslníků, kde klade důraz na demokraticky volené vedení a způsob odměňování lidí. Taková družstva šetří náklady při společném nákupu surovin i dopravě a snáze se realizují infrastrukturní projekty stavby potrubí pitné vody či sanitárních zařízení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.15 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: