Duhový cestovatel Zulu, připínací

Kód: CO212098
169 Kč 140 Kč bez DPH 169 Kč / 1 ks
Skladem (4 ks)

Malý duhový cestovatel je výrazem hrdosti, rovnosti a solidarity mezi lidmi různých kontinentů, vyznání i orientace. Postavička s férovým příběhem, jasným poselstvím a spínacím špendlíkem na připnutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Duhová postavička z Jihoafrické republiky se spínacím špendlíkem, pomocí kterého si budete moci malého cestovatele kamkoli připnout.

Každý kus je jedinečný výrobek a v případě této duhové varianty malého cestovatele se vzájemně liší alespoň barvou bot. Duhové cestovatele, velké cca 5 cm, ručně vyrábí kvalifikovaní řemeslníci postižení HIV/AIDS v Jihoafrické republice ze skleněných korálků, bavlněných nití a drátu.

Hrdě se hlásí k heslu "Proud to be me", tedy "hrdý na to, že jsem to já" nebo "hrdý sám sebou", případně "hrdý, že jsem jaký jsem". Tímto poselstvím cestovatel posiluje všechny své nositele ve víře v sebe sama, ve svou jedinečnost a vlastní síly. Připomíná pestrost a krásu života.

Existuje stará africká tradice, kdy mladé ženy pomocí korálků zdobí kartičky s tajnými zprávami. Tato drahocenná psaníčka pak věnují někomu výjimečnému jako znamení lásky či náklonosti. Tento výrobek je právě takovým znamením pro vás.

Kdo si ho koupí, podporuje činnost Hillcrest AIDS Centre Trust v Jihoafrické republice. 

Výška postavy 5 cm.
Hmotnost cca 5 g.

Malý cestovatel  z fair trade programu Woza Moya

Woza Moya znamená v jazyce Zulu "Přijď, duchu změny".  Jde o program zaměstnanosti na školení lidí s HIV/AIDS v řemeslných technikách, založený v roce 2002 v rámci organizace Hillcrest AIDS Center (více níže).

Jeho asi nejúspěšnějším projektem je právě výroba Malých cestovatelů, z níž profituje více než 150 rodin a dává jim nový pohled na život.

"Díky výrobě těchto drobných postaviček rodiny večeří, děti chodí do školy, světla se rozsvěcí a voda teče z kohoutků. ale především je obnovena naděje.", říká Paula Thompson, zakladatelka a ředitelka fair trade projektu Woza Moya.

K jeho 15. výročí úspěch shrnula slovy „Za posledních 15 let jsme nejvíce hrdí na to, že projekt je ekonomicky soběstačný a povznáší více než 100 žen, které před příchodem Malého cestovatele pro sebe neviděly žádnou budoucnost, ale nyní prosperují a pro sebe a své rodiny plánují 15 let příštích.“

40-45 % výrobků se prodá přímo v Jihoafrické republice, ale 55-60 % Malých cestovatelů vypráví příběh centra Hillcrest po celém světě. Chceme jim v tomto úsilí co nejvíce pomoci. 

Hillcrest AIDS Center Trust poskytuje naději

Společnost Hillcrest AIDS Center Trust (HACT) byla založena v roce 1991 jako jedna z prvních nevládních organizací v Jižní Africe, která reagovala na zdejší epidemii HIV/AIDS. Daří se jí zachraňovat a zlepšovat životy svých klientů a vybudovala si pověst významné a smysluplné organizace. Zajišťuje základní zdravotnické služby, vzdělávání zejména v oblasti zahradnictví, zemědělství a domácí zdravotní péče, organizuje svépomocné skupiny, spravuje peněžní fond pro děti z postižených rodin a organizuje potravinový program pro 15 nejpostiženějších rodin.

Zaměřuje se zejména na venkovské a znevýhodněné komunity v Údolí tisíce kopců. v regionu KwaZulu-Natal. Tato provincie je pro svou rozmanitost a krásu nazývána zahradou Jižní Afriky , byla však také dějištěm válek domorodých Zulů s bílými Bury a Brity. Velká část je dávným domovem národa Zulů, kteří zde vybudovali i své království.

Na sklonku 19. století z něj Britové vytvořili svůj protektorát Zululand, který byl později začleněn do provincie Natal. Dnes jde o 2. nejlidnatější kraj v Jihoafrické republice a jedno z celosvětových epicenter  HIV/AIDS. Více než 40 % dospělých je HIV pozitivních, což je dvojnásobek i jinak vysokého národního průměru JAR, který dosahuje 19 %.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.007 kg
Contigo: Fair trade garance Contigo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: