Hmoždíř s tloučkem z bílého mramoru z Indie, 10 cm

Kód: GL502549
399 Kč 330 Kč bez DPH 399 Kč / 1 ks
Skladem (5 ks)

Krásný a odolný hmoždíř s tloukem ručně vyrobený z bílého mramoru v Indii. Tradiční výrobek z tradičního materiálu, který je odolný a chemicky netečný k obsahu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moc pěkný hmoždíř s tloukem v Indii ručně vyrobený z bílého mramoru dle pravidel fair trade. Hmoždíř si uchovává přirozenou strukturu kamene, je odolný a chemicky netečný k potravinám, koření i bylinkám, které v něm budete třít či drtit. Tlouk je rovněž celý kamenný, bez železného zakončení.

Nejstarší nalezené hmoždíře pochází z doby snad před 37 000 let, kdy měly podobu jen kamenného důlku s kamenným tloučkem. Používaly se ve středověkých kuchyních a stále více se při přípravě jídla využívají i dnes.

Mramor je hornina s obsahem kalcitu, který byl oblíbeným stavebním materiálem starověkých civilizací a pro řecké a římské sochaře se stal symbolem tradičního a vytříbeného vkusu. 

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - jednotlivé kusy se tedy mezi sebou drobně liší barvou, strukturou kamene, tvarem i velikostí výrobku.

Rozměry: průměr cca 10 cm, výška asi 5 cm. 

Od drobných řemeslníků z fair trade organizace v Indii

Naše partnerská organizace Pushpanjali (v hindštině věnec) je jednou z nejstarších organizací spravedlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlenkou, se kterou ji v roce 1982 založilo 5 seskupení producentů, byla pomoc sociálně a ekonomicky znevýhodněným lidem ve městě Agra a okolí dosáhnout bezpečného příjmu a lepší kvality života.

V roce 2015 v Agře za podpory německé Globo Fair Trade Partner dokončila novou budovu pro výrobu zboží z pískovce, mastku, mramoru a dřeva, která výrazně zlepšuje pracovní podmínky řemeslníků. Hala má moderní větrací systém, který odsává prach z broušení, poskytuje dostatek prostoru a světla a má vlastní sociální zařízení.

Kromě fair trade je Pushpanjali aktivní také v dalších sociálních a environmentálních projektech pro řemeslné komunity. Například už od roku 2004 provozuje v budově školy poblíž Agry zdravotnické zařízení "Medical Check-up Camp", ve kterém pravidelně každý měsíc ošetří asi 200 pacientů. V případě vážných nemocí Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agře. Organizuje také osvětové akce pro veřejnost o otázkách životního prostředí, při kterých mimo jiné rozdává a vysazuje mladé stromky a distribuuje materiály o možnostech likvidace odpadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.819 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: