Jutový sáček na dárky s Mikulášem, 25x33 cm

Kód: EZ300739
125 Kč 103 Kč bez DPH 125 Kč / 1 ks
Skladem (4 ks)

Praktický velký jutový sáček se stahováním, červeným lemem a červenou kresbou sv. Mikuláše s pytlem dárků. Stejně tak ho můžete použít i vy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěkný velký jutový sáček s ještě hezčí červenou kresbou svatého Mikuláše, který právě dětem nese v pytli dárky. Na spodním okraji červeného lemu je zabudované stahování sáčku, aby snad dárky nevypadly a vybalování bylo napínavější.

Sáček ručně upletly z juty ženy z organizace CORR - The Jute Works v Bangladéši dle pravidel fair trade. Každý kus je originál a vzájemně se může lišit velikostí i kresbou.

Rozměry: šířka 25 cm, výška 33 cm.

Ručně vyrobený v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Ručně utkaly švadleny organizace CORR - The Jute Works, která podporuje ženská družstva v Bangladéši již od roku 1973. Právě na počátku 70. let taková první družstva zakládaly válečné vdovy a ženy, jejichž rodiny se staly obětmi velké katastrofy v roce 1970. CORR - The Jute Works vytvořila kontakty mezi družstvy a obchodními organizacemi, zajistila spravedlivé mzdy dle pravidel Fair Trade a poskytla družstvům žen finanční a administrativní podporu.

Dnes s ní spolupracuje asi 6 500 žen z více než 200 družstev po celé zemi, zejména ve venkovských oblastech. Kde je třeba těžké fyzické práce (například těžba či zpracování hlíny), tam jsou zapojeni i muži. Družstva jsou již ponejvíce samostatná v produkci i účetnictví, ale pravidelné návštěvy zaměstnanců organizace CORR - The Jute Works zajišťující školení dále rozvíjí schopnosti a dovednosti žen a jejich uplatnění se na trhu a ve společnosti. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.025 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: