Propletená srdce z olivového dřeva z Palestiny, 5 cm

Kód: EL517418
419 Kč 346 Kč bez DPH 419 Kč / 1 ks
Skladem (5 ks)

Ručně vyřezaná, vzájemně propletená, dřevěná srdce s jedinečnou kresbou starého olivového dřeva. Krásný symbol s aurou staré Palestiny a biblických časů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvě vzájemně propletená srdce ručně vyřezaná z cenného a dekorativního olivového dřeva ve staré Palestině. Každé srdce má jinou kresbu, typickou pro staré olivové dřevo. Jedno srdce je vyřezáno z jednoho kusu dřeva, druhé se skládá ze dvou dílů, které jsou k sobě slepeny. Krásný dárek i symbol, navíc s aurou olivového dřeva, biblických časů a fair trade příběhem.

Tradice a umění výroby z olivového dřeva je v Palestině stará tisíce let a olivové dřevo pro výrobu těchto srdíček pochází z místních olivovníků. Jde o poměrně složitý proces, který vyžaduje mnoho zkušeností. Řemeslníci nejdřív dají malému kousku dřeva hrubý, abstraktní tvar. Následně přesnými řezy vystupují ze dřeva jednotlivé motivy a jsou zpracovány detaily. Nakonec je výrobek broušen brusným papírem, aby se odstranily nerovnosti, a případně je nalakován.

Ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je jedinečný originál a liší se kresbou i barvou použitého dřeva, drobně i tvarem a velikostí výrobku.

Rozměry: cca 5 x 5 cm.

Ručně vyřezaný v Palestině v rámci Fair Trade projektu

Podobně jako jiné osady na Západním břehu je i Beith Sahour, odkud pochází tato srdíčka, izolovaný od zbytku světa. Jen doručení obyčejné pošty zde trvá i šest týdnů. V dobrých časech chodilo do malých obchodů řemeslníků mnoho zákazníků. V době krize, kvůli nestabilní politické situaci, je však přístup zákazníků ke zboží velmi obtížný, mnohdy až nemožný.
 
V polovině 80. let proto palestinští umělci spojili své síly a postavili se rostoucímu izraelskému tlaku na jejich izolaci. Založili organizaci HolyLand Handicraft Cooperative Society (se sídlem právě v Beith Sahour), která zajišťuje přístup na zahraniční trh prostřednictvím spolupráce s Fair Trade organizacemi v Evropě.
 
Dřevo pochází pouze z místních olivovníků a výrobky z něj jsou hlavním produktem "našich" řemeslníků. Jedním z nich je i Ashraf Jaraiseh, který otevřel svou dílnu v roce 1991 a dnes zaměstnává dva další lidi. Společně vyrábí mnoho různých výrobků z olivového dřeva jako jsou kříže, figurky, vánoční ozdoby, betlémy nebo postýlky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.02 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: