Svatební pár z lidu Zulu z JAR, připínací

Kód: CO208662
299 Kč 247 Kč bez DPH 299 Kč / 1 ks
Skladem (5 ks)

I novomanželé z řady Malých cestovatelů jsou výrazem naděje, odvahy žít a solidarity mezi lidmi. Postavičky s příběhem, pasem a spínacím špendlíkem na připnutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Novomanželé z řady Malých cestovatelů mají společný pas Jihoafrické republiky (samozřejmě ne skutečný) a každý z páru svůj vlastní spínací špendlík, pomocí kterého budete moci Malého zamilovaného cestovatele kamkoli připnout. 

Každý svatební pár je jedinečný výrobek a těžko se hledají dvě naprosto stejné postavičky. Nevěsta je však vždy oblečena v bílých šatech, ženich pak v černém, nebo bílém obleku. Chcete-li konkrétní variantu, prosím, napište nám ji do poznámky.

Malé cestovatele, velké 5-6 cm, ručně vyrábí kvalifikovaní řemeslníci postižení HIV/AIDS v Jihoafrické republice ze skleněných korálků, bavlněných nití a drátu.

V jejich pasu stojí: jsem Malý cestovatel a už teď mám za sebou cestu přes půl světa. Můj domov je království Zulů, ale jsem moc rád, že teď mohu být s Tebou. Přináším lásku, odvahu a naději, které nás budou provázet na všech cestách.

Vyrobil mě řemeslník, jehož rodinu nebo jeho samého postihl vir HIV/AIDS, a kdo si mě koupí, podporuje činnost Hillcrest AIDS Centre Trust v Jihoafrické republice. 

Výška postavy 5-6 cm, hmotnost cca 5 g každý.

Malý cestovatel  z fair trade programu Woza Moya

Woza Moya znamená v jazyce Zulu "Přijď, duchu změny".  Jde o program zaměstnanosti na školení lidí s HIV/AIDS v řemeslných technikách, založený v roce 2002 v rámci organizace Hillcrest AIDS Center (více níže).

Jeho asi nejúspěšnějším projektem je právě výroba Malých cestovatelů, z níž profituje více než 150 rodin a dává jim nový pohled na život.

"Díky výrobě těchto drobných postaviček rodiny večeří, děti chodí do školy, světla se rozsvěcí a voda teče z kohoutků. ale především je obnovena naděje.", říká Paula Thompson, zakladatelka a ředitelka fair trade projektu Woza Moya.

K jeho 15. výročí úspěch shrnula slovy „Za posledních 15 let jsme nejvíce hrdí na to, že projekt je ekonomicky soběstačný a povznáší více než 100 žen, které před příchodem Malého cestovatele pro sebe neviděly žádnou budoucnost, ale nyní prosperují a pro sebe a své rodiny plánují 15 let příštích.“

40-45 % výrobků se prodá přímo v Jihoafrické republice, ale 55-60 % Malých cestovatelů vypráví příběh centra Hillcrest po celém světě. Chceme jim v tomto úsilí co nejvíce pomoci. 

Hillcrest AIDS Center Trust poskytuje naději

Společnost Hillcrest AIDS Center Trust (HACT) byla založena v roce 1991 jako jedna z prvních nevládních organizací v Jižní Africe, která reagovala na zdejší epidemii HIV/AIDS. Daří se jí zachraňovat a zlepšovat životy svých klientů a vybudovala si pověst významné a smysluplné organizace. Zajišťuje základní zdravotnické služby, vzdělávání zejména v oblasti zahradnictví, zemědělství a domácí zdravotní péče, organizuje svépomocné skupiny, spravuje peněžní fond pro děti z postižených rodin a organizuje potravinový program pro 15 nejpostiženějších rodin.

Zaměřuje se zejména na venkovské a znevýhodněné komunity v Údolí tisíce kopců. v regionu KwaZulu-Natal. Tato provincie je pro svou rozmanitost a krásu nazývána zahradou Jižní Afriky , byla však také dějištěm válek domorodých Zulů s bílými Bury a Brity. Velká část je dávným domovem národa Zulů, kteří zde vybudovali i své království.

Na sklonku 19. století z něj Britové vytvořili svůj protektorát Zululand, který byl později začleněn do provincie Natal. Dnes jde o 2. nejlidnatější kraj v Jihoafrické republice a jedno z celosvětových epicenter  HIV/AIDS. Více než 40 % dospělých je HIV pozitivních, což je dvojnásobek i jinak vysokého národního průměru JAR, který dosahuje 19 %.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.014 kg
Contigo: Fair trade garance Contigo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: