Vánoční stromek z mangového dřeva s patinou z Indie, 20 cm

Kód: EZ615642
Novinka
139 Kč 115 Kč bez DPH 139 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)

Hezký vánoční stromeček ručně vyrobený z mangovníku v Indii a opatřený bílou patinou evokující sníh a zimu. Vkusná vánoční dekorace s příběhem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hezká, jednoduchá a symbolická vánoční dekorace v podobě jehličnatého stromu ručně vyrobeného ze dřeva mangovníku v Indii drobnými řemeslníky. Bílá patina stromku evokuje zimu a sníh, i když tato povrchová úprava nebarví ani nestudí. Stromek stojí sám, můžete si ho snadno postavit kam uznáte za vhodné aniž byste museli kmínek seřezávat dle vašeho stojanu. Tradice i originalita v jednom výrobku z mangového dřeva.

Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je jedinečný originál a liší se velikostí, tvarem i barvou.

Rozměry: výška 20 cm, šířka 14,5 cm, hloubka 2,5 cm.
Hmotnost cca 220 g.

Ručně vyrobený v Indii v rámci fair trade projektu

Stromeček vyrobili drobní indičtí řemeslníci, kteří spolupracují s Fair Trade organizací Noah's Ark International Exports (česky Mezinárodní exporty Noemova archa) se sídlem v Moradabadu v Indii. Cílem Noemovy archy je bojovat proti vykořisťování řemeslníků překupníky a umožnit jim získat důstojnější odměnu prostřednictvím přímého vývozu a Fair Trade.

A to se jí daří. Ke společnosti se připojuje stále více a více výrobců a dnes spolupracuje už se 100 skupinami producentů, které vyrábějí celou řadu různých řemeslných výrobků. Se zvyšujícím se objemem zboží tak bylo možné pořídit si centrální dílnu pro kontrolu kvality a vlastní sklad pro balení zboží a přípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školení řemeslníků probíhají v jejich domovech, a dostává se jim také tolik potřebného vybavení pro vyšší bezpečnost práce. Pro děti řemeslníků se pak nabízí bezplatné vzdělávání, učební pomůcky a pravidelné stravování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.3 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: