Kožená záložka Poušť z Indie

Kód: EW195913
185 Kč 153 Kč bez DPH 185 Kč / 1 ks
Skladem (8 ks)

Krásná záložka do knihy s ručně malovaným motivem pouště vyrobená z luxusní kůže nappa speciálním postupem s využitím rostlinných taninů.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výjimečná kožená záložka špičkově zpracovaná s využitím rostlinných výtažků a ručně malovaným motivem pouště v Indii. Kůže nappa se zpracovává jako rukavičkářská useň. Výsledkem je odolná, hladká kůže s mírně lesklým povrchem, která se vyznačuje měkkostí, hebkostí a příjemným omakem. Poprvé tak byla kůže zpracována v roce 1897 a dnes se obvykle používá k výrobě vysoce kvalitních kožených výrobků.

Unikátní zpracování na rostlinné bázi a ochrana kůže během období dešťů v Indii činí z této kůže jeden z nejlepších materiálů, které příroda nabízí. Fair trade pravidla pak zajišťují, že její výrobci při výrobě netrpí a mohou se věnovat kvalitě své práce.

Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je originál a může se lišit tvarem, velikostí, barvami i samotnou kresbou.

Ručně vyrobená v Indii v rámci fair trade projektu Feather Touch

Tato luxusní kožená záložka pochází z projektu Feather Touch z Kalkaty, který založil pan N.P. Chowdhury. Ten stál u zrodu či spolupracoval také s dalšími fairtradovými projekty jako EMA nebo TARA. Jeho hlavním zájmem bylo zlepšení životních podmínek producentů v Indii. Když vážně onemocněl a ztratil zrak, pokračoval v práci jeho syn Vivek Chowdhury, který však ještě studoval a potřeboval hradit účty za léčbu svého otce. V roce 2000 své nemoci bohužel podlehl.

Feather Touch získala v roce 2002 vlastní vývozní povolení a vyhnula se tak při exportu prostředníkům a nákladům plynoucí z úřední byrokracie. Řemeslníci totiž skutečně profitují zejména z každého vlastního exportu zboží. O dva roky později se Feather Touch rozhodla soustředit výhradně na kožené zboží a dnes spojuje asi 100 výrobců, z nichž 60 % tvoří ženy a ručí za nejjemnější práci při výrobě.
Pracují ve čtyřech skupinách, kdy dvě z nich se věnují kůži "Shanti" a do kůže vyráží a po té pečlivě ručně malují různé motivy. Další skupina vyrábí vysoce kvalitní peněženky a poslední se specializuje na dámské a pánské kožené tašky.

Díky fair trade přístupu se výrobci mohou spolehnout mimo jiné na předfinancování produkce, která stabilizuje jinak kolísavé možnosti výroby i odbytu. Pracovní doba je 8 hodin denně a lidé si mohou vydělat i prací přesčas. Samozřejmostí jsou spravedlivé mzdy, férové pracovní podmínky a bezpečnost pracovních postupů.
Při výrobě řemeslníci využívají speciální metody a techniky využívající rostlinné taniny z velmi tvrdého dřeva majestátního stromu Quebracho colorado (název je odvozen od španělského "lamač seker) a tropické rostliny mimosa (pro schopnost některých druhů při dotyku zavírat a sklápět své listy česky citlivka). Jejich vizí je zpracovávat kůži na čistě rostlinném základě. Během období dešťů v Indii také kůži ošetřují proti zvýšené vlhkosti.

Kdo se rozhodne pro tuto kůži, vybírá si jeden z nejlepších materiálů, které příroda nabízí.

 

Rozměry: celková délka záložky je 30 cm, z toho kožená část 16 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Další různé rukodělné výrobky
Hmotnost: 0.015 kg
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: