Jutová taška se zipem z Indie, 40 cm

Kód: EW197047
472 Kč 390 Kč bez DPH 472 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Moc šikovná a příjemná taška ručně ušitá z juty k nošení v ruce i přes rameno s všitou vložkou, zipem po celé délce, zpevněním dna a barevným lemem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skutečně výborná jutová taška na menší nákupy. Tašku ručně ušily švadleny v Indii dle pravidel fair trade a při práci skutečně myslely na praktické využití. Juta je totiž velmi pevný a odolný materiál a velikost tašky i délka uch umožňuje tašku nosit v ruce i přes rameno. Pro ochranu nákupu je taška vybavená všitou bavlněnou látkou uvnitř a asi 5 cm od horního okraje je po celé délce zip, kterým můžete tašku uzavřít. Ucha jsou měkce vycpaná do kulatého průřezu pro příjemnější nošení a celá taška váží jen lehce přes 200 g. Horní okraj tašky zdobí barevná nášivka, kterou najdete i na vnější straně křížového dna, které je tak ještě dodatečně zpevněné.

Skvělá taška v nadčasovém designu z Indie, která vám ulehčí hodně nošení. 
Poctivě zaplacená ruční práce - každý kus je tak originálem a vzájemně se drobně liší velikostí, tvarem i barvami.

Rozměry: délka 40 cm, vnější šířka dna 11 cm, výška 30 cm plus výška uch 24 cm.
Hmotnost: 210 g.

Ručně vyrobena pod střechou fair trade organizace Artisan Well v Indii

Společnost Artisan Well byla založena v roce 2005 se sídlem v Kalkatě v Indii. Svou činnost staví na úžasně bohaté rozmanitosti indických řemesel, kdy každý rukodělný výrobek nese výrazné stopy historie, kultury, folklóru a životního stylu daného etnika, kmene či rodiny. Indie má bohaté dědictví venkovských řemeslníků s jejich tradičními dovednostmi a etnickou kreativitou. Jsou jedineční svým stylem, designem a řemeslným zpracováním. 

Artisan Well je členem World Fair Trade Organization i Fair Trade Forum India a věří, že i chudí řemeslníci si zaslouží lidskou důstojnost a uznání za svou řemeslnou zručnost. Mohou pak vynikat ve své kreativitě a důstojně se uživit díky transparentnímu prostředí fair trade obchodu mezi výrobcem a zákazníkem. Kvůli bezohlednému zneužívání řemeslníků různými prostředníky a překupníky už mnoho výrobců své povolání opustilo a odchod talentů stále pokračuje, což je pro tradiční indické ruční práce ponurý scénář.

Artisan Well spolupracuje s 25 skupinami řemeslníků, které tvoří asi 100 řemeslníků, pro které je spolupráce s organizací zásadní. Hlavní produktovou oblastí je kůže, ale řada výrobců se věnuje také jiným materiálům. Současnou hlavní snahu projektu je pak zajistit práci zapojeným řemeslníkům po celý rok. Vedoucí orgán neziskové organizace proto hledá další tržní příležitosti na fair trade trhu, které by zajistily pravidelnou a dlouhodobou práci talentované, ale marginalizované výrobce. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.24 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: