Proutěná taška z mořské trávy z Maroka, oranžový gradient

Kód: GE327241
843 Kč 697 Kč bez DPH 843 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Originální ručně dělaná proutěná taška z mořské trávy z Maroka s uchy z kozí kůže v novém atraktivním designu s barevným gradientem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně dělaná proutěná taška z mořské trávy z Maroka s uchy z kozí kůže ve zbrusu novém designu s barevným gradientem. Poctivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je originál a vzájemně se liší velikostí, tvarem i barvou (vždy ale bude přírodní a oranžová).

Mořská tráva je silná a ohýbá se hůře než sláma, takže tkaní košů je komplikované a náročné řemeslo. Barevný gradient tašky je zvláštní, atraktivní, ale také složitý, protože každé stéblo trávy v koši se barví samostatně. Zvláště barevné přechody se proto u každé tašky vzájemně liší.

Ručně vyrobená v Maroku v rámci Fair Trade projektu

Tašku vyrobili tradičním způsobem drobní řemeslníci v Maroku pro organizaci Pouštní písek, kterou v roce 2000 založil v Marrákeši Mohamed El Bouzayaty. Ten patří k místním Berberům, kteří jsou zde stále sociálně diskriminováni. I proto je pro něj důležité, že v Pouštním písku pracují vedle sebe Arabové i Berbeři. Přitom sám El Bouzayaty se vypracoval z negramotného na podnikatele, který dnes zajišťuje zaměstnání prodejem marockých řemesel pro 76 řemeslníků.

Asi 60 % výrobců tvoří ženy, kterým domácí řemeslo dává příležitost vydělat peníze, a jejich rodina tak není závislá jen na výdělcích manžela. Pouštní písek dokonce pověřil několik řemeslníků, aby umění naučili své dcery. Řemeslníci mají zdravotní a důchodové pojištění a Pouštní písek nezaměstnává lidi mladší 19 let. V Maroku přitom platí limit 15 let a ani ten se nemusí vždy dodržovat.

Od každého výrobce od začátku požaduje vysokou kvalitu zboží a včasné dodání. Pracovní filozofií je "spokojení zákazníci i spokojení řemeslníci". Své zboží každý vyrábí nezávisle ve svých dílničkách či domovech v Marrákeši, někteří ale pracují ve městečku Essauira, asi 150 km od Marrákeše. Následně výrobky za spravedlivou odměnu dle principů fair trade prodávají Pouštnímu písku, který je může díky většímu objemu snáze exportovat do světa.

Sortiment Pouštního písku zahrnuje fair trade proutěné tašky, stříbrné šperky, keramiku i výrobky ze dřeva. Důležitá je ale i udržitelnost, protože jen tak může společnost dále růst. Tašky a košíky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, které řemeslníci sklízí a suší ve svých domovech. Dřevo pak nakupují od místních prodejců, kteří nekácí celé stromy, ale odstraňují jen jejich části, případně využívají těch přirozeně padlých.

Rozměry: délka 40 cm, šířka 15 cm, výška 27 cm plus výška uch 11 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané koše a tašky
Hmotnost: 0.725 kg
Hmotnost: 725 g
Rozměry: 40x15x27 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: