Cukřenka s žirafou, oranžová, 10 cm

Kód: EZ50191
Bez lepku
855 Kč 707 Kč bez DPH 855 Kč / 1 ks
Skladem (4 ks)

Parádní ručně malovaná cukřenka s žirafou z Jižní Afriky. Originální ruční práce o objemu 250 ml vhodná i do mikrovlnné trouby a myčky nádobí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moc krásná oranžová keramická cukřenka s víčkem s výřezem na lžičku a glazurou. Ručně malovaná zejména oranžovou barvou, ale kromě žirafy je cukřenka zdobena také dalšími ornamenty, barvami a zebrováním. Malba je skutečně plastická a jednoznačně zaujme na první pohled. Kreslil pan Thabo z organizace Isuna v Jihoafrické republice. Každý výrobek je ručně podepsán a má visačku se jménem a fotografií autora.

Ruční práce, která má úroveň i hodnotu. Keramika je vypálena při 1200 °C a splňuje nejvyšší kvalitativní a bezpečnostní standardy.

Každý kus je jedinečný originál s unikátním příběhem; může se tak drobně lišit velikost, kresba i barvy jako život sám. Cukřenka má objem 250 ml vody po okraj a můžete ji mýt v myčce nádobí i používat v mikrovlnné troubě.

Společnost Isuna byla založena v roce 2002 a hlavním cílem je vytvářet a zachovat pracovní místa pro umělecky nadané lidi z černošské čtvrti Kapského Města. Prostřednictvím výroby kvalitních výrobků a jejich prodeje v Jihoafrické republice i zahraničí bojuje proti vysoké kriminalitě, chudobě a hladu v regionu, kde zejména černošská mládež trpí nezaměstnaností nad 50 %, v některých oblastech až 70 %. 

Zajišťuje spravedlivé mzdy dle principů Fair Trade, pořádá tvůrčí workshopy v okolí Kapského Města a podporuje nadaci Hope v boji proti šíření viru HIV/AIDS. Dnes zaměstnává deset mužů a čtyři ženy ve věku 25-52 let, jejichž hlavním úkolem je návrh a ruční výroba kvalitní a krásné keramiky s uměleckou hodnotou.

Rozměry: výška s víčkem 10 cm, šířka 9,3 cm, vnější průměr dna 5,2 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade umělecká keramika
Hmotnost: 0.258 kg
Bezlepkové: ano
Hmotnost: 258 g
Objem: 250 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: