Espresso šálek a podšálek Damisi, 65 ml

Kód: NO531054
529 Kč 437 Kč bez DPH 529 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Ručně malovaný a ručně vyrobený espresso šálek s podšálkem, který odráží kulturu Jižní Afriky. Originální umělecké dílo na max. 65 ml vhodné i do myčky nádobí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální keramický espresso šálek a podšálek je díky ruční práci, kresbě a zvolenému barevnému schématu jedinečným uměleckým dílem a oslavou bohaté kultury Jižní Afriky. Každý jednotlivý šálek je ručně vyroben a malován v dílnách Nobunto v Napieru, poblíž nejjižnějšího bodu Afriky. Každý kus je tak malým uměleckým dílem, protože žádné dva výrobky nejsou stejné.

Vzory každého článku jsou individuální, ale vycházejí z barevného schématu Damisi. Odchylky v provedeních, barvách a tvarech si proto můžete užívat s potěšením. Slovo damisi má svahilský původ a znamená společenský nebo šťastný. Espresso šálek Damisi vás tak zve na vzrušující a objevné safari do Afriky. Vždyť žádný jiný kontinent není domovem tolika různých národů, nikde jinde není tak rozmanitá krajina a jen zde můžete pozorovat nejvíce divokých zvířat. Afrika je kolébkou lidstva. Ručně malovaný šálek Damisi přináší typickou africkou atmosféru: starověké jeskynní malby v rezavě červené, hnědé, okrové a oranžové barvě v kombinaci s tradičními africkými vzory zprostředkovávají přirozenost, autenticitu a inspirují dobrodružství. Není divu, že nás tato rozmanitost tak fascinuje a zve k šálku s našimi přáteli a blízkými.  

Krásný keramický espresso šálek ručně vyrobený jako litá keramika (slip casting), vypálený na 1220 °C a s bezolovnatou glazurou, což zajišťuje kvalitu vhodnou do myčky nádobí a mikrovlnné trouby. Nádobí je tak plně funkční a vytváří živou souhru vzorů a barev v různých zaměnitelných prostíráních.

Výška šálku: 62 mm, vnější horní průměr šálku: 53 mm, průměr podšálku: 12 cm.
Objem šálku 65 ml.
 

Nádherná tenká keramika z fair trade manufaktury Nobunto v Jižní Africe

Slovo nobunto pochází z jazyka Sotho a jeho význam se překládá jako „pro lidi“. Název, stejně jako barevné logo se čtyřma vzájemně propojenýma rukama, znamená přátelství, rozmanitost, týmovou práci a spravedlivý obchod. Nobunto funguje denně dle zásad spravedlivého obchodu fair trade, které jsou založeny na dialogu, transparentnosti, respektu a udržitelnosti. Kdykoli je to možné, Nobunto zodpovědně recykluje suroviny přímo v Jižní Africe, využívá místní udržitelné zdroje a činí rozhodnutí pokud možno ohleduplná k životnímu prostředí.

Dílny Nobunto se nachází v malé vesnici Napier, asi 180 km východně od Kapského města v Jihoafrické republice poblíž nejjižnějšího bodu celého afrického kontinentu. V této oblasti se míra nezaměstnanosti pohybuje kolem 50 %, což je téměř dvojnásobek průměru Jižní Afriky. Cílem Nobunto je zmírnit chudobu v regionu a vybudovat společnost, která je ekonomicky úspěšná a zároveň jedná sociálně, eticky a udržitelně. Zaměstnává zejména ženy, jejichž důraz na detail znamená jedinečné výrobky, které odráží kouzlo Afriky. Díky férovému přístupu k zaměstnancům nepřekvapí, že mnoho z nich se ruční výrobě keramiky a svíček věnuje déle než 15 let. Dostávají spravedlivý plat na základě smluv na dobu neurčitou, placenou dovolenou i nemocenskou a společnost spravuje také fond nezaměstnanosti. Pracovní doba je pravidelná s 3 přestávkami přes den a o víkendech se nepracuje.

Společnost Nobunto je členem WFTO (World Fair Trade Organization) a její zboží certifikuje také francouzská Fair for Life, resp. Ecocert. Vedle toho je i součástí Proudly South African, jejíž členové významně přispívají k budování ekonomiky Jihoafrické republiky, snižují nezaměstnanost a zachovávají stávající pracovní příležitosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade umělecká keramika
Hmotnost: 0.26 kg
Fair4Life: Záruka Fair for Life
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Nobunto: Fair trade garance Nobunto
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: