Hrnek Lonwabo s jeřábem, červeno-oranžový, 550 ml

Kód: EZ50106
1 089 Kč 900 Kč bez DPH 1 089 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Nádherný ručně malovaný hrnek s jeřábem z Jižní Afriky. Originální ruční práce na více než 500 ml nápoje vhodná i do mikrovlnné trouby a myčky nádobí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádherný keramický hrnek se světle zelenou glazurou uvnitř a ručně malovaným jeřábem a zdobením zvenku. Malba je skutečně plastická a zaujme na první pohled. Kreslila paní Sikelelwa z organizace Isuna v Jihoafrické republice. Každý výrobek je ručně podepsán a má visačku se jménem a fotografií autorky.

Ruční práce, která má úroveň i hodnotu. Keramika je vypálena při 1200 °C a splňuje nejvyšší kvalitativní a bezpečnostní standardy.

Každý kus je jedinečný originál s unikátním příběhem; může se tak drobně lišit velikost, kresba i barvy jako život sám. Hrnek pojme 550 ml nápoje, můžete ho mýt v myčce nádobí i používat v mikrovlnné troubě.

Společnost Isuna byla založena v roce 2002 a hlavním cílem je vytvářet a zachovat pracovní místa pro umělecky nadané lidi z černošské čtvrti Kapského Města. Prostřednictvím výroby kvalitních výrobků a jejich prodeje v Jihoafrické republice i zahraničí bojuje proti vysoké kriminalitě, chudobě a hladu v regionu, kde zejména černošská mládež trpí nezaměstnaností nad 50 %, v některých oblastech až 70 %. 

Zajišťuje spravedlivé mzdy dle principů Fair Trade, pořádá tvůrčí workshopy v okolí Kapského Města a podporuje nadaci Hope v boji proti šíření viru HIV/AIDS. Dnes zaměstnává deset mužů a čtyři ženy ve věku 25-52 let, jejichž hlavním úkolem je návrh a ruční výroba kvalitní a krásné keramiky s uměleckou hodnotou.

Rozměry: výška 10,5 cm, horní vnější průměr 11 cm, vnější průměr dna 6 cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade umělecká keramika
Hmotnost: 0.373 kg
Hmotnost: 373 g
Objem: 550 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: