Přírodní indické vonné tyčinky Cedrové dřevo, 12 ks

Kód: GL475874
64 Kč 53 Kč bez DPH 64 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)

Čistě přírodní ručně dělané vonné tyčinky od žen z Indie bez umělých látek. Jen tradiční směs pryskyřice a éterických olejů s vůní cedrového dřeva na bambusové tyčce. Lehce znehodnocený papírový obal.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výhradně přírodní vonné tyčinky ručně rolované bez použití syntetických látek od žen Inner Reflection z jižní Indie. Tyto řemeslnice nepoužívají ani umělé konzervační látky, ale jen části rostlin a přírodní esenciální oleje. Papírový obal těchto tyčinek je pak použitou silicí nasáklý, tvoří "mapy" a místy i lehce lepí. Samotné tyčinky jsou suché a v pořádku, ale jejich kartónový obal je lehce znehodnocen.

Tyto vonné tyčinky v původním indickém stylu Agarbatti jsou vyrobeny ze 100% přírodních materiálů tradiční starou indickou metodou Masala. Při té se pryskyřice a další části rostlin rozemelou na prášek a míchají s přírodními silicemi v různých kombinacích, dokud nevznikne tvárná a hořlavá pasta. Pasta se po té ručně nanese na třísku z bambusového dřeva a každá vonná tyčinka se jednotlivě vyválí.

Cedr je dlouhověký stálezelený jehličnatý strom, který odpuzuje škůdce a jehož dřevo je ceněné ve stavebnictví či třeba při výrobě kvalitních tužek. Na rozdíl od ostatních jehličnanů, které svou vůni ukrývají v jehličí, se éterické oleje cedru získávají přímo ze dřeva bohatého na pryskyřici. Snad proto ve vůni cedru nejdřív ucítíte sladkost a nikoli onu svěžest jehličí. Cedrové dřevo voní nasládle, dřevitě a přitom se sametově hebkým jemným jehličnatým tónem. Cedr je multifunkční esence, která objímá v těžkostech, posiluje sebedůvěru a motivaci, pomáhá při alergických reakcích a v boji proti obtížnému hmyzu.

Nejstaršími zdroji popisujícími indické kadidlo jsou indické Védy. Ájurvédští lékaři například používají k podpoře terapie speciální vonné směsi. Dodnes je vůně tradiční a všudypřítomnou součástí mnoha rituálů v asijských náboženstvích. V buddhistických obřadech je pozornost obvykle zaměřena na očistnou sílu kadidla, která vytváří duchovní prostor pro modlitbu a meditaci. V púdži, hinduistickém každodenním rituálu, jsou božstvu nabízeny květiny, obětní jídlo a také hořící vonné tyčinky. 

Pozor - nikdy nenechávejte žhnoucí vonnou tyčinku bez dozoru! Tyčinku palce jen ve stojanu na rovném povrchu. Držte mimo dosah dětí. 

Od drobných řemeslnic z Fair Trade projektu v jižní Indii

Organizaci Fair Gift založil v roce 2013 pan Ramasamy a dnes podporuje na 15 skupin výrobců v jižní Indii. Systému fair trade se věnuje již 20 let, a tak i v této společnosti nastavil pravidla tak, aby pomohl zlepšit pracovní a životní podmínky místních řemeslníků. Proto je podporuje v marketingu tradičního, ručně vyráběného zboží a dbá na to, aby za své výrobky dostali férové ​​ceny. Ve velké míře jsou využívány přírodní materiály z regionu a Fair Gift zlepšuje i povědomí o spravedlivém obchodě Fair Trade a indickém trhu řemesel. Organizace pořádá školení a podporuje zkušené řemeslníky, ženy i muže, ve výcviku svých nástupců. Poskytuje také placenou dovolenou, pojištění, základní lékařskou péči, školné pro děti a v některých případech i bezúročné půjčky pro řemeslníky.

Tyto vonné tyčinky vyrábí skupina Inner Reflection v Pondicherry v jižní Indii a tvoří ji na 60 zaměstnanců. Podle staré indické tradice zpracovávají pryskyřice a rostlinné oleje a tvoří z nich vonné tyčinky a vonné směsi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy, svícny a vonné tyčinky
Hmotnost: 0.023 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: