Přírodní indické vonné tyčinky Vanilka, 12 ks

Kód: GL260593
67 Kč 55 Kč bez DPH 67 Kč / 1 ks
Skladem (>10 ks)

Čistě přírodní ručně dělané vonné tyčinky od žen z Indie bez umělých látek. Jen tradiční směs pryskyřice a éterických olejů s vůní vanilky na bambusové tyčce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výhradně přírodní vonné tyčinky ručně rolované bez použití syntetických látek od žen Inner Reflection z jižní Indie. Tyto řemeslnice nepoužívají ani umělé konzervační látky, ale jen části rostlin a přírodní esenciální oleje.

Tyto vonné tyčinky v původní indické formě Agarbatti jsou vyrobeny ze 100% přírodních materiálů tradiční starou indickou metodou Masala. Při té se pryskyřice a další části rostlin rozemelou na prášek a míchají s přírodními silicemi v různých kombinacích, dokud nevznikne tvárná a hořlavá pasta. Pasta se po té ručně nanese na třísku z bambusového dřeva a každá vonná tyčinka se jednotlivě vyválí. 

Vanilka je asi nejoblíbenější vůně na světě se svým sladkým, příjemným a povzbuzujícím aroma, spojovaným s vůní vanilkových rohlíčků. Přidává se ale do celé řady různých sladkých potravin a je téměř nedílnou součástí orientální parfumérie. Zlepšuje náladu, euforizuje a zbavuje stresu. Ve své domovině u mexických indiánů byla také mocným afrodisiakem, používaným pro parfémové svádění, zvyšování touhy a pro povzbuzení těla. 

Nejstaršími zdroji popisujícími indické kadidlo jsou indické Védy. Ájurvédští lékaři například používají k podpoře terapie speciální vonné směsi. Dodnes je vůně tradiční a všudypřítomnou součástí mnoha rituálů v asijských náboženstvích. V buddhistických obřadech je pozornost obvykle zaměřena na očistnou sílu kadidla, která vytváří duchovní prostor pro modlitbu a meditaci. V púdži, hinduistickém každodenním rituálu, jsou božstvu nabízeny květiny, obětní jídlo a také hořící vonné tyčinky. 

Pozor - nikdy nenechávejte žhnoucí vonnou tyčinku bez dozoru! Tyčinku palce jen ve stojanu na rovném povrchu. Držte mimo dosah dětí. 

Od drobných řemeslnic z Fair Trade projektu v jižní Indii

Organizaci Fair Gift založil v roce 2013 pan Ramasamy a dnes podporuje na 15 skupin výrobců v jižní Indii. Systému fair trade se věnuje již 20 let, a tak i v této společnosti nastavil pravidla tak, aby pomohl zlepšit pracovní a životní podmínky místních řemeslníků. Proto je podporuje v marketingu tradičního, ručně vyráběného zboží a dbá na to, aby za své výrobky dostali férové ​​ceny. Ve velké míře jsou využívány přírodní materiály z regionu a Fair Gift zlepšuje i povědomí o spravedlivém obchodě Fair Trade a indickém trhu řemesel. Organizace pořádá školení a podporuje zkušené řemeslníky, ženy i muže, ve výcviku svých nástupců. Poskytuje také placenou dovolenou, pojištění, základní lékařskou péči, školné pro děti a v některých případech i bezúročné půjčky pro řemeslníky.

Tyto vonné tyčinky vyrábí skupina Inner Reflection v Pondicherry v jižní Indii a tvoří ji na 60 zaměstnanců. Podle staré indické tradice zpracovávají pryskyřice a rostlinné oleje a tvoří z nich vonné tyčinky a vonné směsi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy, svícny a vonné tyčinky
Hmotnost: 0.023 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: