Svícen Tanec míru se 7 tanečníky z Mexika, 24 cm

Kód: GL091371
889 Kč 735 Kč bez DPH 889 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)

Velký magický svícen ručně vyrobený z hlíny lidmi v Mexiku v podobě starodávného kruhového tance míru s připraveným podstavcem na svíčku uvnitř.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velký kouzelný svícen na čajovou či jinou menší svíčku, který v sobě propojuje praktické využití a starodávný obraz pospolitosti a vzájemné pomoci. Svícen ručně vyrobili z keramické hlíny drobní řemeslníci v Mexiku dle principů fair trade, který rovněž bere ohled na člověka i prostředí, ve kterém žije. Svícen se dobře hodí na čajovou či jinou menší až střední svíčku, pro kterou je uvnitř kruhu tanečníků připraven podstavec pro větší stabilitu. I svícen samotný je pro svou hmotnost cca 2,5 kg dostatečně spolehlivý.

Lidské postavy jsou seskupeny kolem misky, která symbolizuje oheň. Paže spočívají na ramenech obou sousedních postav a vytváří dojem harmonie a rovnováhy. Jak uvádí etnografická literatura, historické kořeny této hliněné sochy jsou ve státě Colima v dnešním Mexiku na pobřeží Tichého oceánu. V předhispánských dobách zde bylo zvykem shromažďovat se v této podobě po sporech a oslavovat nově nalezený mír. Energie byla absorbována z ohně uprostřed; pokud někdo onemocněl, tato osoba - stojící uprostřed kruhu - dostala energii od okolních lidí kolem.   

Dnes se na tento tanec míru díváme jako na jednoduchý skupinový kruhový tanec, který vychází z dávných tradic celé řady kultur a náboženství po celém světě. Propojuje lidi a slouží k uvědomění si lidství a všeho živého, oslavě života, jednoty a míru. Jeho účinek lze prohloubit zpěvem či různými popěvky. Jde o symbol, který má naplnit účastníky mírem a harmonií a stojí nad spirituálními směry a tradicemi.

Spravedlivě zaplacená ruční práce z přírodního materiálu - jednotlivé kusy se tedy mezi sebou liší barvou, strukturou, tvarem i velikostí.

Rozměry cca: průměr 24 cm, výška 19 cm.

Od malých rodinných fair trade dílen Barro Unido v Mexiku

Družstvo Barro Unido (Barro = hlína či jíl, Unido = spojený či sjednocený) je sdružení 6 malých rodinných hrnčířských dílen, které pracují už více než 10 let. Spojení znamenalo mnohem lepší možnosti exportu zboží do Evropy, přičemž rodinná struktura těchto malých mexických podniků zůstala zachována. Tak mohou jednotlivé dílny udržovat své tradice keramické kultury a vyrábět originální zboží s určitou jedinečností či duchem rodiny nebo vesnice.

Pracovníci mají uzavřené řádné pracovní smlouvy a sociální zabezpečení a o nedělích se nepracuje. Suroviny nakupují společně a asociace také společně zajišťuje marketing a další společné projekty. Hrnčíř Jesús Ayón přišel při nehodě v roce 1995 o ruku, ale v Barro Unido je správcem zdravotního fondu, koordinátorem vývozu a s velkým nasazením se věnuje jednotlivým rodinným dílnám v regionu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ručně dělané aroma lampy, svícny a vonné tyčinky
Hmotnost: 2.6 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: