Tibetská hadrová panenka přátelství Dolkar

Kód: 4DOLKAR
939 Kč 776 Kč bez DPH 939 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Dolkar má dlouhé vlasy svázané světlými stuhami, které lze rozvázat. Nosí květované tibetské šaty se zapínáním, které jsou střihem ideální pro dětské hry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Panenka přátelství je ručně vyrobeným vzácným dílem se zjednodušenými rysy obličeje v souladu s pedagogickými zásadami rakouského filosofa Rudolfa Steinera (waldorfská škola). Je ručně vyrobena ze 100% bavlny, vyplněna 100% čistou himalájskou ovčí vlnou a oblečena do bavlněných látek s příměsí syntetiky. Vlasy jsou vyrobeny z pramenů čisté ovčí vlny či recyklované bavlněné příze a celý oděv panenky lze svléknout.

Dolkar je dívka s dlouhými vlasy svázanými světlými stuhami do dvou culíků, které lze rozvázat. Na sobě má květované tibetské šaty, které jsou speciálně navrženy pro hru menších dětí, v horní části se zapínáním na dva knoflíky. Na ruce má přivázanou visačku, na které se vám anglicky představí spolu se jménem švadleny, která panenku ušila.

Exkluzivní látková panenka z unikátního projektu Dolls4Tibet, kterou jsme pro vás přivezli přímo z indické Dharamsaly bez jakýchkoli prostředníků. Ve městě, hostícím exilové Ústředí tibetské správy, ji dle pravidel fair trade ručně šijí ženy, které sem podobně jako dalajlama uprchly před čínským útlakem z Tibetu.

Nemyslí ale jen na sebe, panenky inspirované waldorfskou filozofií vzdělávání jsou záměrně jednoduché, aby si s nimi děti mohly rozvíjet představivost a kreativní hru. Panenky tedy nemají žádné funkce, mají jednoduchý neutrální výraz v obličeji a nohy i paže jsou měkké.
Tyto Steiner panenky či Waldorf panenky pomáhají také v ordinacích dětských psychologů po celém světě, kde jako terapeutické panenky pomáhají malým pacientům vyjádřit více, než dokáží říci slovy. Panenky od Dolls4Tibet nejsou jen dárkem pro ty, kteří je dostanou, ale také pro ty, kteří je vyrábí.

Každá panenka má svou vlastní osobnost a je úžasným úspěchem svého tvůrce. Je naprosto jedinečnou hračkou a vzácnou připomínkou ohrožené identity Tibetu. Každý kus je originál, žádné dvě panenky nejsou stejné a vzájemně se liší barvami, velikostí, i vzorem svého oblečení.

Některé panenky jsou zdobeny drobnými korálky či mašličkami, a nejsou tak vhodné k samostatné hře malých dětí. Prosíme, věnujte svým dětem při hře pozornost.

Panenku samotnou je možné čistič mokrou houbičkou, její oblečení pak ručně ve vlažné až teplé vodě.

Velikost cca 28 cm. 

Ruční výroba látkových fair trade panenek Dolls4Tibet

Dílna Dolls4Tibet je malý, soběstačný sociální podnik, který se řídí principy fair trade a zajišťuje lidem zdravé pracovní prostředí. Podporuje mezikulturní porozumění a sociální začlenění, což je důležitý aspekt života uprchlíků v cizí zemi.

Každý účastník začíná v dílně pracovat po boku zkušené švadleny a postupně, krok za krokem, studuje proces výroby. Samozřejmostí je flexibilní pracovní doba a výuka s ohledem na stávající dovednosti a potenciál švadleny.

Mnohé z nich mají "dobré oko" a základní zkušenosti se šitím vycházející z tradiční výchovy v rodině. Takové ženy se mohou celý proces výroby panenek naučit už za 3 měsíce. Používáním čisté himálajské ovčí vlny ve svých produktech navíc podporují místní chovatele ovcí a zpracovatele ovčí vlny.

Samostatné ušití krásné panenky je vděčná aktivita, která dává pocit jistoty a úspěchu ženám, kterým zde, v cizím prostředí, často chybí sebeúcta, a také základní komunikační dovednosti. 

Sociální rozměr fair trade dílny Dolls4Tibet

Mnoho žen, které přichází do severoindické Dharamsaly je ve vážné finanční nouzi a velmi touží po práci. Chybí jim ale formální vzdělání a bývají již dlouho nezaměstnané. Zejména nově příchozí tibetské uprchlice stěží mluví hindsky nebo anglicky, a tak mají jen malou šanci získat zaměstnání. Indické ženy zas mívají náročné domácí závazky, které je obtížně kombinovat s pracovními úvazky.

Dolls4Tibet je pro ženy z Tibetu velmi atraktivním podnikem, protože umožňuje uprchlicím emocionální spojení s jejich domovinou prostřednictvím tradiční výroby. Panenky uchovávají část ohrožené tibetské kultury živou a pomáhají ji propagovat ve světě.

Dílna Dolls4Tibet si chrání neformální atmosféru, a protože výroba panenek vyžaduje týmovou práci, je zde snazší překonat počáteční zábrany i jazykovou bariéru. Ve smysluplném, příjemném a podpůrném domácím prostředí tak ženy získávají nové dovednosti, práci i sebevědomí.

"Vidíme, jak v našich švadlenách roste pocit vlastní hodnoty a sebedůvěry. Když někdo ocení panenku, kterou vyrobily, jejich oči a úsměvy říkají všechno. Dovednosti, které u nás získají, je posilují; peníze, které si vydělají, znamenají nově nalezenou nezávislost; a jejich sociální interakce napříč rozmanitou komunitou prospívá našemu týmu i místní společnosti." Říkají Mona Bruchmann a Karma Sichoe, které projekt Dolls4Tibet v květnu 2007 založily.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade hadrové panenky Dolls4Tibet
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: