Tibetský hadrový betlém z 11 postav

Kód: 4BETLEM
2 259 Kč 1 867 Kč bez DPH 2 259 Kč / 1 ks
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Nádherných 11 postav ručně ušitých z bavlny a vycpaných čistou ovčí vlnou ženami, které uprchly z Tibetu do Dharamsaly. Betlém, v němž rezonuje podobný příběh narození Krista.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když se Ježíš v Betlémě narodil, přišli se mu poklonit Tři králové a Pannu Marii a jejího muže sv. Josefa varovali, že král Herodes se chystá všechny malé děti v zemi vyvraždit. Celá rodina proto před tímto nebezpečím uprchla do Egypta. I ženy, které postavy tohoto betlému ručně vyrobily, musely utéct. Uprchly před čínským útlakem z Tibetu do indické Dharamsaly, exilového sídla dalajlamy.

Postavičky jsou ručně vyrobené ze 100% bavlny, vyplněna 100% čistou himalájskou ovčí vlnou a oblečeny do bavlněných látek s příměsí syntetiky. Vlasy jsou vyrobeny z pramenů čisté ovčí vlny.
Betlém z unikátního projektu Dolls4Tibet, který jsme pro vás přivezli bez jakýchkoli prostředníků z města hostící exilové Ústředí tibetské správy, kde ji výše zmíněné ženy šijí dle pravidel fair trade.

Panenky od Dolls4Tibet nejsou jen dárkem pro ty, kteří je dostanou, ale také pro ty, kteří je vyrábí. Každá postava je úspěchem svého tvůrce, jedinečnou hračkou a vzácnou připomínkou ohrožené identity Tibetu. Každý kus je originál, žádné dvě panenky nejsou stejné a vzájemně se liší barvami, velikostí, i vzorem svého oblečení.

Betlém tvoří Svatá rodina, Tři králové, dvě ovečky se dvěma pastýři, kravička a oslík. 
Výška lidských postav 9,0 - 9,5 cm; zvířata 6,5 - 8,5 cm.

Ruční výroba látkových fair trade panenek Dolls4Tibet

Dílna Dolls4Tibet je malý, soběstačný sociální podnik, který se řídí principy fair trade a zajišťuje lidem zdravé pracovní prostředí. Podporuje mezikulturní porozumění a sociální začlenění, což je důležitý aspekt života uprchlíků v cizí zemi.

Každý účastník začíná v dílně pracovat po boku zkušené švadleny a postupně, krok za krokem, studuje proces výroby. Samozřejmostí je flexibilní pracovní doba a výuka s ohledem na stávající dovednosti a potenciál švadleny.

Mnohé z nich mají "dobré oko" a základní zkušenosti se šitím vycházející z tradiční výchovy v rodině. Takové ženy se mohou celý proces výroby panenek naučit už za 3 měsíce. Používáním čisté himálajské ovčí vlny ve svých produktech navíc podporují místní chovatele ovcí a zpracovatele ovčí vlny.

Samostatné ušití krásné panenky je vděčná aktivita, která dává pocit jistoty a úspěchu ženám, kterým zde, v cizím prostředí, často chybí sebeúcta, a také základní komunikační dovednosti. 

Sociální rozměr fair trade dílny Dolls4Tibet

Mnoho žen, které přichází do severoindické Dharamsaly je ve vážné finanční nouzi a velmi touží po práci. Chybí jim ale formální vzdělání a bývají již dlouho nezaměstnané. Zejména nově příchozí tibetské uprchlice stěží mluví hindsky nebo anglicky, a tak mají jen malou šanci získat zaměstnání. Indické ženy zas mívají náročné domácí závazky, které je obtížně kombinovat s pracovními úvazky.

Dolls4Tibet je pro ženy z Tibetu velmi atraktivním podnikem, protože umožňuje uprchlicím emocionální spojení s jejich domovinou prostřednictvím tradiční výroby. Panenky uchovávají část ohrožené tibetské kultury živou a pomáhají ji propagovat ve světě.

Dílna Dolls4Tibet si chrání neformální atmosféru, a protože výroba panenek vyžaduje týmovou práci, je zde snazší překonat počáteční zábrany i jazykovou bariéru. Ve smysluplném, příjemném a podpůrném domácím prostředí tak ženy získávají nové dovednosti, práci i sebevědomí.

"Vidíme, jak v našich švadlenách roste pocit vlastní hodnoty a sebedůvěry. Když někdo ocení panenku, kterou vyrobily, jejich oči a úsměvy říkají všechno. Dovednosti, které u nás získají, je posilují; peníze, které si vydělají, znamenají nově nalezenou nezávislost; a jejich sociální interakce napříč rozmanitou komunitou prospívá našemu týmu i místní společnosti." Říkají Mona Bruchmann a Karma Sichoe, které projekt Dolls4Tibet v květnu 2007 založily.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade hadrové panenky Dolls4Tibet
Hmotnost: 0.5 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: