Tradiční tibetský stan pro panenky

Kód: 4STAN
759 Kč 627 Kč bez DPH 759 Kč / 1 ks
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Tradiční plátěný stan pro tibetské panenky, jejichž příběhy se bez stanů a obydlí prostě neobejdou. Snadno se sbalí i postaví, a tak může cestovat spolu s vámi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tibeťané milují pikniky a ti kočovní se bez stanů neobejdou. Tibetské příběhy a pohádky jsou tak plné zmínek o stanech a přístřešcích nomádů. Švadleny projektu Dolls4Tibet v indické Dharamsale tedy neváhaly a vytvořily tento tradiční tibetský stan z plátna a dřeva, který provází jejich rodinu tibetských mini panenek. Tento rozkošný tibetský stan se dokonale hodí pro dramatické příběhy vašich dětí s malými panenkami a zvířaty z tvorby tibetských uprchlic v naší nabídce.

Stan snadno sami sestavíte, aniž byste potřebovali jakékoli nářadí či lepidlo, a stejně tak snadno lze stan zase rozložit a sbalit, aby mohl cestovat společně se svými obyvateli panenkami. Skládá se z konstrukce z několika dřívek, na které šňůrkami připevníte plátno stanu podobně, jako můžete otevírat a zavírat okno a vchody do stanu (podlahu stan nemá). Součástí výrobku je také jednoduchý plátěný transportní sáček.

Exkluzivní výrobek z unikátního projektu Dolls4Tibet, který jsme pro vás přivezli přímo z indické Dharamsaly bez jakýchkoli prostředníků. Ve městě, hostícím exilové Ústředí tibetské správy, stan dle pravidel fair trade ručně vyrobily ženy, které sem podobně jako dalajlama uprchly před čínským útlakem z Tibetu. Samotné panenky od Dolls4Tibet pak nejsou jen dárkem pro ty, kteří je dostanou, ale také pro ty, kteří je vyrábí. 

Rozměry: 26 x 23 x 31 cm (V x Š X D).

Sociální rozměr fair trade dílny Dolls4Tibet

Dílna Dolls4Tibet je malý, soběstačný sociální podnik, který se řídí principy fair trade a zajišťuje lidem zdravé pracovní prostředí. Podporuje mezikulturní porozumění a sociální začlenění, což je důležitý aspekt života uprchlíků v cizí zemi. Mnoho žen, které přichází do severoindické Dharamsaly je ve vážné finanční nouzi a velmi touží po práci. Chybí jim ale formální vzdělání a bývají již dlouho nezaměstnané. Zejména nově příchozí tibetské uprchlice stěží mluví hindsky nebo anglicky, a tak mají jen malou šanci získat zaměstnání. 

Dílna Dolls4Tibet uchovává a prezentuje ohroženou tibetskou kulturu výrobou hadrových panenek a jiných postav, které najdete i v naší nabídce. Dolls4Tibet je pro ženy z Tibetu velmi atraktivním podnikem, protože umožňuje uprchlicím emocionální spojení s jejich domovinou prostřednictvím tradiční výroby. Panenky uchovávají část ohrožené tibetské kultury živou a pomáhají ji propagovat ve světě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade hadrové panenky Dolls4Tibet
Hmotnost: 0.5 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: