Kniha Once I was a nomad, příběh z Tibetu

Kód: 4STORY
Tip
304 Kč 271 Kč bez DPH 304 Kč / 1 ks
Dlouhodobě nedostupné
Položka byla vyprodána…

Nádherný příběh 8leté dívky Pemy o jejím nomádském životě v Tibetu a útěku do exilu. Napsáno v jednoduché angličtině, ilustrovala 15letá Samdol v Indii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inspirativní a poučný příběh pro děti i rodiče od vzácné paní Mony Bruchmann, která založila a stále vede projekt Dolls4Tibet v Indii. Pemě (v překladu lotosový květ) je 8 let a jednoduchou angličtinou nám vypráví o svém fascinujícím nomádském životě na tibetských pastvinách i o své strastiplné cestě přes vysoké Himálaje a novém životě tibetské uprchlice v Indii. Napínavý příběh doprovází krásné kresby Samdol Lhamo Sichoe, 15leté dcery autorky.

"Když jsem byla nomádem" je sice fiktivním, ale do značné míry i skutečným příběhem žen, které autorce vyprávěly rodiny uprchlé z Tibetu. Autorské duo matky a dcery těmto ženám a rodinám po mnoho let poskytují zázemí a podporují v práci za důstojných podmínek. V exilu indické Dharamsaly dnes ručně vyrábí tolik krásných panenek v naší nabídce

Je nám opravdu velkou ctí, že vám můžeme nabídnout tuto krásnou knížku o 32 stranách z historicky prvního nákladu z roku 2021, který vydal vlastními silami slavný tibetský umělec Karma Sichoe, manžel paní Bruchmann. Rodinné dílo o rodinném příběhu, které svou krásou a kouzlem nakonec překvapilo i samotné tvůrce.

Měkká šitá vazba typu paperback ve formátu 242 x 216 mm.
 

Sociální rozměr fair trade dílny Dolls4Tibet

I Mona Bruchmann objevila Tibet jako batůžkář. Ovšem zůstala zde v tibetské exilové komunitě a v květnu roku 2007 založila spolu se svým manželem tibetského původu Karmou Sichoe projekt Dolls4Tibet.

Malý, soběstačný sociální podnik, který se řídí principy fair trade a zajišťuje lidem zdravé pracovní prostředí. Podporuje mezikulturní porozumění a sociální začlenění, což je důležitý aspekt života uprchlíků v cizí zemi. Mnoho žen, které přichází do severoindické Dharamsaly je ve vážné finanční nouzi a velmi touží po práci. Chybí jim ale formální vzdělání a bývají již dlouho nezaměstnané. Zejména nově příchozí tibetské uprchlice stěží mluví hindsky nebo anglicky, a tak mají jen malou šanci získat zaměstnání. 

Dílna Dolls4Tibet uchovává a prezentuje ohroženou tibetskou kulturu výrobou hadrových panenek a jiných postav, které najdete i v naší nabídce. Exkluzivní látkové panenky z tohoto unikátního projektu Dolls4Tibet, dovážíme přímo z indické Dharamsaly bez jakýchkoli prostředníků. A právě sestava rodinných příslušníků, které místní švadleny vyrábí, inspiroval zakladatelku k napsání a její dceru k ilustracím této knihy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade hadrové panenky Dolls4Tibet
Hmotnost: 0.163 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: