Bio koření Indické kari v dóze, 50 g

Kód: EZ931186
Bez lepku Vegan Bio
102 Kč 91 Kč bez DPH 204 Kč / 100 g
Vyprodáno

Výrazná kořenící indická kari směs koření od drobných pěstitelů v organickém zemědělství v opakovatelně uzavíratelné plechové dóze s víčkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nově sestavená výrazná kořenící kari směs těch nejlepších mletých bio ingrediencí od drobných pěstitelů ze Šrí Lanky, Vietnamu a Egypta. Již hotový kari mix koření na indický způsob vhodný k masovým, rýžovým, vegetariánským i wok pokrmům. Koření je balené v Nizozemsku do plechové dózy s víčkem, kterou můžete dlouhodobě používat na uchovávání tohoto či jiného koření a jiných dobrot. 

Organizace PODIE byla založena na Šrí Lance v roce 1974 a začínala vývozem řemeslných výrobků a krevet. Dnes podporuje na 15 skupin pěstitelů, kteří pěstují více než 40 druhů koření a bylin v 7 z 9 provincií Srí Lanky. PODIE tvoří více než 1800 členů, z nichž 55 % tvoří ženy. V centrále probíhá čištění, mytí, třídění a sušení koření pomocí solárního systému a v balírně pracuje 55 žen. Většina výrobců však nežije jen z pěstování koření, ale pěstuje také rýži, zeleninu, ovoce, čaj a další produkty.

Skupina Sekem z Egypta začala psát svou historii v roce 1977 a svou úrodu pěstují v systému biodynamického zemědělství a sází zejména na sílu slunce. Na 200 farmářů pracuje v deltě a v údolí Nilu nejčastěji na pozemcích velkými mezi 1 a 5 ha. Asi třetina slouží pro vlastní potřebu a zbytek k exportu (především bylinky, koření, semena, datle, pomeranče a biobavlna) s certifikací Demeter.

Klub ekologických farmářů Van Chan Bio Farmers tvoří dnes asi 422 rodin pěstitelů ze 4 vesnických komunit v okresech Van Chan a Tram Tou v provincii Yen Bai v severním Vietnamu. Všichni jsou členy H'mong a Dao, 2 z 53 vietnamských etnických menšin. Po mnoho generací žili jako kočovníci v oblastech horských lesů, ale nakonec se mnoho rodin usadilo. Asi 50 % jejich zemědělských a lesních pozemků slouží k pěstování zázvoru a skořice, zbylých 50 % na soběstačnost, zejména na pěstování rýže, kukuřice a zeleniny. Čaj sbírají rodiny v okolních horských lesích.

Složení z ekologického zemědělství: zázvor, cibule, kmín, česnek, koriandr, kurkuma, mořská řasa, černý pepř, skořice cassia, kardamom.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fair trade koření a mořská sůl
Hmotnost: 0.093 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ano
Hmotnost: 50 g
Vegan: ano
Bio EU: Eko zemědělství dle norem EU
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Nutriční údaje
Průměrné výživové hodnoty ve 100 g výrobku: